امام‌جمعه موقت لنگرود گفت: تحریم سپاه تحریم کل اقتصاد ایران است، امریکا در ظاهر سپاه را تحریم کرد و در کل ملت ایران را مورد هدف خود قرار داده است. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عظیم ابراهیمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود اظهار کرد: انسان در روز قیامت هیچ‌کس را نمی‌شناسد و بهترین توشه و همراه برای انسان در آخرت، کسب تقوا است.

وی با اشاره به سه واقعه مهم تبعید امام خمینی (ع)، روز دانش‌آموز و تسخیر لانه جاسوسی، گفت: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار است که در این روز در دوران انقلاب شاهد وقایع مهم و تأثیرگذار بودیم.

امام‌جمعه موقت لنگرود افزود: امام خمینی در سال ۱۳۴۲ به قانون کاپیتولاسیون که شامل عدم برخورد با متخلفین آمریکایی در ایران بود اعتراض کرد که رژیم شاه امام را ۱۵ سال از کشور دور و تبعید کردند، در قانون کاپیتولاسیون اگر آمریکایی‌ها در ایران جرم یا جنایتی را مرتکب می‌شدند ایران حق برخورد با آنان را نداشت.

ابراهیمی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، تصریح کرد: امام خمینی تسخیر لانه جاسوسی را به‌عنوان انقلاب دوم نامید ولی عده‌ای رنگ عوض کرده، بعد از امام و حتی در دوران اخیر می‌گویند لانه جاسوسی نباید تسخیر می‌شد.

وی بابیان اینکه خط و حرف امام عوض شدنی نیست، بیان کرد: عامل اصلی بدبختی مردم در جهان آمریکا است و آمریکا نیز هیچ‌گاه از دشمی علیه ایران دست نکشید و چه‌بسا فشارهای خود را بیشتر کرد.

خطیب موقت جمعه لنگرود بابیان اینکه انقلاب اسلامی هرروز بالنده‌تر از گذشته می‌شود، گفت: آمریکا در عراق و سوریه و … به دنبال نوچه پروری و استعمار بود ولی ایران با حضور در کنار مردم کشورهای مسلمان، آنان را هوشیار و آگاه کردند تا برای کشورشان تصمیم‌گیری کنند.

ابراهیمی با اشاره به تحریم‌های مجدد آمریکا علیه ایران، افزود: آمریکا با قانون کاتسا، سپاه و همه شرکت‌هایی که با سپاه همکاری می‌کند را تحریم کرد یعنی اگر وزارت راه جاده‌ای را برای راه‌سازی به سپاه دهد وزارت راه نیز شامل تحریم و قانون کاتسا می‌شود،

وی بابیان اینکه سدسازی، راه‌سازی، محرومیت‌زدایی و … ازجمله اقدامات سپاه پاسداران است، تصریح کرد: تحریم سپاه تحریم کل اقتصاد ایران است، آمریکا در ظاهر سپاه را تحریم کرد و در کل ملت ایران را مورد هدف خود قرار داده است.

امام‌جمعه موقت لنگرود با اذعان به اینکه امام خامنه‌ای بارها به عدم تکیه به آمریکا تاکید کردند، بیان کرد: برخی رسانه‌ها وعده‌ای از افراد در زمان مذاکرات، برجام و امریکا را بزک کردند ولی رهبری فرمودند همین‌که خر امریکا از پل گذشت به ریش شما می‌خندد و امروز شاهد کاهش غنی‌سازی از ۲۰ درصد به زیر ۴ درصد، بیکار شدن مهندسان هسته‌ای، بتن شدن فردو و تعطیلی فناوری‌های هسته‌ای هستیم و در کنار این‌ها آمریکا هرروز به تحریم‌های خود می‌افزاید.

ابراهیمی انقلاب ایران را موجب وحدت و بیداری اسلامی در منطقه دانست و گفت: تا زمانی که ملت ایران پشتیبان ولایت‌فقیه باشند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی ۱۳ آبان را روز مرگ بر امریکا اعلام کرد و افزود: خدا در قرآن به ستمکاران لعن و مرگ گفته است ولی عده‌ای در امروز می‌گویند چرا باید به امریکا مرگ بگوییم؟ امریکا شیطان اکبر و باعث مصیبت در جهان است.

خطیب موقت جمعه لنگرود بابیان اینکه ملت ایران عاشورایی و اربعینی است، بیان کرد: ایران موجب متحدشدن کشورهای مسلمان شده است و اربعین حسینی کنگره عظیم نمایش وحدت مسلمانان است.

انتهای پیام/