زائران ایرانی و غیرایرانی حتما باید گذرنامه و ویزا داشته باشند

فرمانده قرارگاه اربعین مرز شلمچه عراق گفت: زائران ایرانی اربعین حسینی حتما برای ورود به خاک عراق دارای گذرنامه و روادید باشند و در غیر این صورت از ورود آنان به داخل خاک عراق جلوگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سرتیپ سلام جواد خیون امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون مشکل امنیتی در شلمچه عراق رخ نداده و زائران ایرانی و غیر ایرانی با ۷۵۰ دستگاه اتوبوس و وسیله نقلیه جمعی از شلمچه عراق به نجف اشرف و کربلا مشرف می‌شوند.

وی گفت: اتوبوس‌های ویژه و رایگان از مرز شلمچه عراق تا ایستگاه راه آهن بصره برای تسهیل در حمل و نقل زائران در شلمچه دایر شده است.

فرمانده قرارگاه اربعین مرز شلمچه عراق با بیان اینکه امنیت مسیرهای تردد زائران از سوی نیروهای مسلح عراق تامین شده و مشکلی در این خصوص نیست، بیان کرد: بیشترین اتباع خارجی که تاکنون از مرز شلمچه وارد عراق شده‌اند را اتباع روسیه، افغانستان و آذربایجان شامل شده است.

وی با بیان اینکه از ورود زائران ایرانی و غیر ایرانی بدون گذرنامه و روادید به خاک عراق جلوگیری می‌شود گفت: زائران ایرانی اربعین حسینی حتما برای ورود به خاک عراق دارای گذرنامه و روادید باشند و در غیر این صورت از ورود آنان به داخل خاک عراق جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/