تازه‌ترین آمار صدور ویزای اربعین حسینی

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه از صدور ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار ویزای اربعین حسینی تا امروز خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مجتبی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره آخرین آمار صدور روادید زائران اربعین حسینی تا امروز شنبه سیزدهم آبان ماه اظهار کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار روادید برای زائران اربعین حسینی صادر شده است و روند صدور ویزاها نیز در سفارتخانه‌ها، دفاتر کنسولی و دفاتر موقت ادامه دارد.

وی ادامه داد: صدور ویزا برای اتباع خارجی نیز با جدیت انجام می‌گیرد و تاکنون ۸۰ هزار ویزای اربعین حسینی برای اتباع فاقد دفترچه نیز طی مراحل قانونی صادر شده است.

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه تصریح کرد: صدور روادید اربعین حسینی تا دو روز مانده به روز اربعین نیز انجام می‌گیرد و تلاشهای مجدانه دفاتر کنسولی و موقتی برای صدور ویزا در حال انجام است.

به گفته کریمی، مشتاقان زیارت اربعین حسینی امسال به خوبی مراحل نام‌نویسی و ارسال مدارک برای صدور ویزا را مدیریت کرده‌اند و زمان ارائه مدارک نیز از گذشته معقول‌تر شده است.

وی به کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی را دارند توصیه کرد که به طور حتم مدارک قانونی را همراه داشته باشند چرا که  نداشتن ویزا موجب برخورد مسئولان انتظامی کشور عراق خواهد شد.

انتهای پیام/