در حالی که همه در فکر و بحث و درگیری در شبکه‌های اجتماعی در خصوص تیرهای برق و سنگ فرش‌ها و لزوم آن بحث می‌کردند، زباله‌های شهر در پشت آتش‌نشانی و تالاب کیاکلایه انباشت میشد و بوی تعفن آن همواره مهمان همیشگی ساکنین مسکن مهر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، همه انسان‌ها به صورت ذاتی دوستدار زیبایی هستند و همواره سعی می‌کنند با تغییر پوشش یا لوازم اطراف جلوه‌ای از ذات زیبای خدا را در کنار خود خلق کند.

 

زیباسازی یکی از وظایف شهرداری‌ها نیز میباشد که در دید بصری شهروندان جهت تزریق روحیه شاداب تاثیر گذار است.

 

در دو سال گذشته شاهد تغییراتی در سطح شهر از جمله تیرهای چراغ برق چندمیلیونی، تغییر میادین شهر و سنگ فرش کردن برخی کوچه و خیابان در لنگرود بودیم که در واقع کاری خوب و عام‌پسند بود ولی هرگاه رسانه ها و شهروندان از لزوم تیرهای چندمیلیونی صحبت کردند عده‌ای گام جلوتری نهادند و آن‌ها را افراد تخریب‌گر نامیدند، در واقع همان عده منتصب چشم بر حقایقی می‌بستند که از جیب مردم کسر می‌شد و البته تاکنون نیز بی‌پاسخ‌مانده است.

 

در حالی که همه در فکر و بحث و درگیری در شبکه‌های اجتماعی در خصوص تیرهای برق و سنگ فرش‌ها و لزوم آن بحث می‌کردند، زباله‌های شهر در پشت آتش‌نشانی و تالاب کیاکلایه انباشت میشد و بوی تعفن آن همواره مهمان همیشگی ساکنین مسکن مهر بود.

 

شهردار سابق لنگرود با استدلال اینکه ابزارآلات لازم برای حمل زباله به مکان دایمی زباله‌ها در آلمان لنگه اطاقور ندارد زباله‌ها را در تالاب دپو و بعضا توسط شهرداری در این تالاب دفن می‌شد که البته موضوع دفن زباله در تالاب موضوعی قدیمی است که فقط به دوره شهردار سابق برنمی‌گردد.

 

هیاهوی هیچ برای تیرهای چراغ برق موجب هواس پرتی مردم از دپو زباله در تالاب کیاکلایه شد و هیچ کس نیز در بوق و کرنا هیچ مسیولی را زیر سوال نمی‌برد.

 

گرچه قرار است کارخانه کمپوست در لنگرود ساخته شود ولی بعد از گذشت دو سال از تصویب ساخت این کارخانه توسط مسئولین شهرستان که با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها انجام شد و مبلغ نقدی نیز به حساب شهرداری واریز گردید ولی مسیولین لنگرود تاکنون مکان مناسبی برای احداث این کارخانه اعلام نکردند البته یکی از مکان‌های پیشنهادی برای ساخت کارخانه کمپوست همان آلمان لنگه اطاقور نیز می باشد.

 

تیم جدید شهرداری و شورای پنجم لنگرود یکی از اولویت‌های خود را در خصوص زباله، تخلیه آن‌ها از تالاب قراردادند که طی حدود ۲۰ روز اخیر روزانه حدود ۳۰۰ تن زباله را از تالاب به آلمان لنگه اطاقور منتقل کردند و یکی از دلایل بوی زیاد که حتی در مرکز شهر نیز استشمام می‌شود ناشی از تخلیه و بارگیری زباله‌ها توسط لودر به خودروهای حمل زباله است که در گذشته دپو شده بود.

 

تصاویر زیر گوشه‌ای از هنرنمایی در مدیریت پسماند و جمع‌آوری زباله است که تیم مدیریت سابق شهرداری لنگرود، چند صد تن زباله را در چندمتری ساکنین مسکن مهر و مکانی که محل عبور صدها مسافر است دپو کرده بود.

انتهای پیام/