امام جمعه لنگرود گفت: اربعین تبدیل به سبک زندگی برای انسان‌ها شده و از خودسازی به جهانی‌سازی تبدیل‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود، اظهار کرد: هیچ لباسی گران تر از لباس تقوا نیست و خدا انسان باتقوا را پای میز محاکمه نمی‌کشاند.

وی افزود: کسانی که در دنیا پشت شان به خدا گرم باشد آسیبی نمی‌بینند به یک درس کربلا و اربعین این است که اگر برای خدا راه رفتی خدا نیز در مسیرها کمک می‌کند.

امام جمعه لنگرود با اشاره به حضور گسترده مسلمان جهان در همایش اربعین حسینی گفت: اربعین امسال ذهنی نخبگان دنیا را بیشتر از سال گذشته به خود مشغول کرد و این سوال ذهن شان ایجاد شد اربعین چطور میتینگ است که هزاران آدم با پای خود در آن شرکت می کنند.

سلیمانی با اشاره به سانسور رسانه های خارجی از بزرگ‌ترین تجمع در جهان بیان کرد: در عصر انفجار اطلاعات تمام دنیا فهمیدند که در کربلا و روز اربعین چه خبر است و رسانه‌های خارجی به زبان خودشان بزرگ‌ترین تجمع جهان تشیع را سانسور کردند.

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به اهمیت برپایی تجمع اربعین حسینی و تأثیرگذاری آن در جهان تصریح کرد: اربعین تبدیل به سبک زندگی برای انسان‌ها شده و از خودسازی به جهانی‌سازی تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با پوتین گفت: امام خامنه‌ای به حذف دلار در مبادلات جهانی اشاره و تاکید دارند و لازم است نخبگان و متخصصان اقتصادی در این خصوص وارد عمل شده و برنامه و طرح به دولت و مجلس ارائه دهند.

سلیمانی بیان کرد: عربستان از شکست‌های زنجیره‌ای داعش توسط نیروهای مقاومت در خشم است و با توطئه استعفای حریری به دنبال خراب کردن میدان سیاسی منطقه است که باز هم راه به‌جایی نمی‌برد.

امام جمعه لنگرود افزود: بیش از ۵۰۰ نفر از شاهزادگان عربستان دستگیر به شکنجه شدند تا شاهزاده محمد بن سلمان خود را تسویه کنند عربستان در تمام‌کارهای خود را به بن‌بست رسیده است و آمریکا نیز در خصوص رفتارهای عجولانه شاهزاده جدید به عربستان هشدار داده است.

انتهای پیام/