باید کسی کور باشد که وضعیت نامناسب معیشت و اشتغال مردم را نبیند/برخی نمایندگان خود را وکیل سران فتنه می‌دانند، نه مردم

نماینده ملایر در مجلس با اشاره به تلاش برخی نمایندگان جهت رفع حصر سران فتنه گفت: برخی نمایندگان هنوز متوجه مشکلات اقتصادی مردم نشده‌اند و خود را وکیل افرادی معدود و معلوم‌الحال می‌دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس گفت: آنچه که امروز از لسان برخی همکاران نماینده درباره رفع تدریجی حصر سران فتنه می‌شنویم جای بسی تعجب و افسوس دارد.

وی افزود: گویا برخی هنوز متوجه شرایط این روزهای کشور و جایگاه خویش به‌عنوان وکیل مردم نشده‌اند و خود را وکیل افرادی معدود و معلوم‌الحال می‌دانند.

*حصر عده‌ای که علیه حاکمیت خروج کرده‌اند محلی از اِعراب نداشته

آزادی‌خواه در توضیح گفت: اینکه حصر رفع می‌شود یا نه، منوط به حفظ امنیت ملی کشور و حفظ آرامش مردم شریف است و در کنار امنیت این مرز و بوم، حصر عده‌ای که علیه حاکمیت خروج کرده‌اند محلی از اِعراب نداشته و تصمیم‌گیری در این باره با مسئولان امنیتی و کارشناسان این امر است.

اگر این همه مصاحبه و نطق را به‌جای رفع حصر، برای رفع موانع تولید، اشتغال، رکود و تورم معطوف کرده بودند، امروز چهره‌ای دیگر از وضعیت کشور شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: مضافاً بر این، آنچه که کراراً از سوی حقیر به مسئولان و همکاران عزیز گوشزد شده اولویت‌ها و مطالباتی است که بدنه اجتماعی به جد، پیگیر آن بوده و گاه و بی‌گاه با تجمع در مقابل مجلس و سایر سازمان‌ها و نهادها سعی در یادآوری این مطالبات به نمایندگان و وکلای خود دارند.

* مطالبات مردم دغدغه برخی نمایندگان نیست

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود این، به‌نظر می‌رسد توجه به این مطالبات به هیچ وجه، دغدغه برخی نمایندگان نبوده و به اصطلاح «آب و نانی» از پیگیری خواسته‌های واقعی مردم نصیب آنها نمی‌شود.

وی تصریح کرد: باید کسی کر باشد تا فریاد تظلم مالباختگان مؤسسات مالی را نشنود و کور باشد تا وضعیت نامناسب معیشت و اشتغال مردم را نبیند.

* شعارهای مردم در حال تغییر است، اما برخی نمایندگان خواستار رفع حصر هستند

آزادی‌خواه در ادامه گفت: شعارهای مردم به‌دلیل اهمال مسئولان امر، از مشکلات صنفی به‌سمت شعارهای ساختارشکنانه در حال تغییر است، اما برخی در این شرایط، خود را به تجاهل زده و خواست مردم را رفع حصر می‌دانند.

وی اضافه کرد: آنچه قلب هر انسان آزاده و دلبسته به انقلاب را به درد می‌آورد، بی‌توجهی به اصطلاح وکلای مردم به این حجم بی‌عدالتی و کاستی در دستگاه اجرایی است.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان گفت: آنان که افتخار پوشیدن لباس «وکیل‌الرعایایی» را به ننگ مُتِلَبّس شدن به ردای «وکیل‌الدولگی» فروخته‌اند، اگر این همه فشار، مصاحبه و نطق را که برای موضوعات غیر ضروری صادر می‌شود، در جهت رفع موانع تولید، اشتغال، رکود، تورم و سایر مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی معطوف کرده بودند، امروز چهره‌ای دیگر از وضعیت کشور شاهد بودیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با وجود این، حقیر که به فضل خدا از دیار تنها وکیل‌الرعایای تاریخ این کشور کریم‌خان زند مفتخر به خدمت‌گزاری به مردم این مرز پرافتخار هستم، عزم خود را جزم کرده‌ام تا فریادی باشم بر سر کسانی که خود را به خواب زده و دچار تغافلی تأسف‌بار در مقابل خواسته‌های به حق ملت شریف و انقلابی ایران شده‌اند.

انتهای پیام/