نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از وزیر کشاورزی افزود: محمود حجتی در زمان گرفتن رای اعتماد از نمایندگان خانه ملت به نمایندگان استان های شمالی قول داد که داستان واردات برنج را مدیریت کند اما اقدامی نکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی با انتقاد شدید از واردات یک‌میلیون و ۶۰ هزار تن برنج  در یک سال گذشته اظهار کرد: مصرف سرانه برنج هر ایرانی ۳۶ کیلوگرم است و بر این اساس نیاز برنج کشور ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برآورد شده و آز آنجایی که ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن برنج در کشور تولید  می شود فقط به واردات ۴۰۰ هزار تن برنج نیاز است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: امسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برنج وارد کشور شد که از نظر ریالی نسبت به پارسال که ۵۰۹ میلیون دلار بود ۹۶ درصد و از نظر وزنی ۷۵ درصد افزایش‌یافته است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از وزیر کشاورزی افزود: محمود حجتی در زمان گرفتن رای اعتماد از نمایندگان خانه ملت به نمایندگان استان های شمالی قول داد که داستان واردات برنج را مدیریت کند اما نه تنها اقدامی نکرد بلکه دقیقا در زمانی که شالی‌کاران می‌خواهند دسترنج شان را به قیمت مناسب بفروشند بازار پر از برنج خارجی است و این یعنی کاهش هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومانی قیمت برنج ایرانی.

لاهوتی تصریح کرد: نتیجه واردات بی رویه برنج و این کار آقای وزیر تغییر کاربری حدود ۳ هزار هکتار از شالیزارهاست. مهرداد بائوج لاهوتی یادآور شد: تاکنون یک‌میلیون تن برنج واردشده است تا پایان امسال هم یک‌میلیون تن خواهد شد، یک‌میلیون تن هم به صورت قاچاق وارد می شود، پس به کشاورز بگویم زمینش را بفروشد و برنج نکارد.

وی گفت: هفته کنونی ما نمایندگان استان های شمالی وزیر را احضار می‌کنیم تا در خصوص واردات بی رویه برنج پاسخگو باشد که البته جوابی هم ندارد.

انتهای پیام/