نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید سهم گیلان از اعتبارات ملی مشخص شود، بیان کرد: وجود رود در وسط یک شهر به‌عنوان یک استعداد محسوب می‌شود اما در شهر لنگرود وجود این رود یک فاجعه است و اعتبارات کافی برای ساماندهی آن اختصاص پیدا نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان با اشاره به اعداد آشکار و پنهان در بودجه اظهار کرد: دولت سالانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار در فاینانس موفق بوده اما جایگاه این فاینانس در کشور دقیقا مشخص نیست.

وی بابیان اینکه اعداد فاینانس، اعدادی درشت نیستند، افزود: دولت تا ۵۰ میلیارد دلار اجازه دارد فاینانس کند اما ما باید تلاش کنیم تا بستر را برای سازمان برنامه‌وبودجه فراهم کنیم تا مشکلات این حوزه حل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه در سال یک هزار و ۴۰۰ عدد پروژه عمرانی در کشور وجود دارد، گفت: ما از صندوق توسعه ملی۳۰۰ میلیون دلار اعتباری برای طرح‌های آب‌رسانی گذاشته‌ایم اما سهم ما از این اعتبارات مشخص نیست.

نماینده مرد لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی در گیلان گفت: ۱۰۰ میلیون دلار اعتبار برای صداوسیما گذاشته‌شده اما ساختمان نیمه‌کاره صدا سیما به موزه تبدیل‌شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه سهم ما از تخصیص اعتبارات باید مشخص باشد، خاطرنشان کرد:  ۴ هزار و ۵۰ میلیارد دلار به دولت اجازه انتشار اوراق داده‌ایم اما سهم ما از این اعتبار مشخص نیست.

لاهوتی با اشاره به دستور دولت برای حل معضل پسماند گفت: دولت لایحه‌ای در بحث پسماند داده و اولویت را به استان‌های شمالی داده و با دهر چه سریع‌تر این معضل در استان حل‌وفصل شود.

وی همچنین به موضوع فاضلاب شهری در لنگرود اشاره کرد و گفت: فاضلاب شهری لنگرود دارای ردیف بودجه است و سالانه حداکثر ۲ میلیارد تومان اعتبار دارد اما با این تخصیص اعتبارها اتمام پروژه‌ها ۲۰ سال طول می‌کشد.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت بابیان اینکه همه شهرهایی که دارای رودی هستند نهایت استفاده را می‌برند، گفت: وجود رود در وسط یک شهر به‌عنوان یک استعداد محسوب می‌شود اما در شهر لنگرود وجود این رود یک فاجعه است و اعتبارات کافی برای ساماندهی آن اختصاص پیدا نمی‌کند.

انتهای پیام/