رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گیلان از برگزاری طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم هم‌زمان با سراسر کشور برای ششمین سال متوالی در شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدمهدی قربانیان امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت ارتقا سطح مربیان طرح تربیت حافظان قرآن کریم اظهار کرد: این دوره به مدت ۴ ساعت و با حضور یکی از اساتید برجسته خواهر گیلان برگزار شد.

وی بابیان اینکه ۲۵ مربی خواهر در قالب اصول کلاس داری و روش‌های نوین تدریس و کارگاه عملی صوت و لحن آموزش‌دیده‌اند، گفت: این طرح با میزبانی مرکز تخصصی قرآن کریم موقوفه شهید عزیزیان شهر کومله از توابع شهرستان لنگرود به اجرا درآمد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گیلان با تأکید بر اینکه حاضرین با جدیدترین روش‌های انتقال مفاهیم به متربیان و قرآن آموزان آشنا شده‌اند، افزود: طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم هم‌زمان با سراسر کشور برای ششمین سال متوالی در شهرستان لنگرود در حال اجرا و قریب به ۱۰۰۰ قرآن آموز به شکل مستمر در قالب ۵۱ کلاس در ۱۸ بقعه متبرکه شهرستان، زیر نظر ۴۸ مربی در حال فعالیت می‌باشند.

قربانیان بابیان اینکه ۲۱ نفر از این مربیان طی سنوات گذشته و سال جاری در دوره‌های پیشرفته کشوری و استانی شرکت کرده‌اند بیان کرد: این مربیان حائز رتبه قبولی و مجوز تدریس در کلاس‌های این طرح در سطح شهرستان لنگرود گردیده‌اند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گیلان گفت: نخستین کارگاه آموزشی ارتقاء سطح، ویژه مربیان طرح تربیت حافظان قرآن کریم در شهرستان لنگرود با تدریس و هدایت‌گری خانم صادقی از اساتید برجسته قرآنی گیلان برگزار شد.

انتهای پیام/