مسکن اجتماعی ساخت آخوندی و دولت دوازدهم مطلقا هیچ آسیبی ندیده است و بعید هم می@‌دانم که حتی با زلزله ۸ریشتری هم آسیبی ببیند؛ بهترین کار همین است، دیکته ننویس و همیشه طلبکار غلط دیکته دیگران باش.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدرضا راضی طی یادداشتی در سرماله روزنامه افکار نوشت: درحالی که ملت ایران عزادار مصیبت زلزله‌زدگان است برخی طرفداران دولت دوازدهم گویی از آسیب دیدن مسکن مهر خوشحالند و عکس‌های مربوط به تخریب منازل مردم در زلزله را با شادمانی دست به دست می‌کنند. این خوشحالی گویا به هیئت دولت هم رسیده و معاون اول رئیس‌جمهور بهجای رسیدگی به اوضاع بحرانی مردم، ترجیح می‌دهد این فرصت را هم برای حمله به «دولت قبل» از دست ندهد. کلیدواژه ای که احتمالا اگر دولت روحانی ۱۰ دوره دیگر هم بر سر کار باشد، باز هم به بهانه‌های مختلف مورد استناد مسئولان دولتی قرار خواهد گرفت.

ایسنا به نقل از جهانگیری نوشته است که ایشان فرموده‌اند: ساختمان‌های تخریب شده متعلق به مسکن مهر بود! واقعا جای این جمله اینجاست؟ شناسایی سازنده ساختمان چه ارتباط و تاثیری در نحوه کمک‌رسانی دولت به زلزله‌زدگان دارد؟ مثلا اگر به‌جای مسکن مهر، مسکن شخصی‌ساز فرو ریخته باشد (که تصاویر نشان میدهد ریخته) آنوقت هیچ اشکالی متوجه دولت نیست؟ مسکن مهر هیچ، این بیمارستانها که ریخته است را چه کسی ساخته که تقریباً ویران شده اند؟ ترامپ؟ نتانیاهو؟ آل سعود؟…نه! خودمان ساخته‌ایم. دولت‌های ادوار مختلف جمهوری اسلامی. با بی‌مسئولیتی و بی‌فکری. با مصالح درجه چندم و…. بیآنکه فکر کنیم که ممکن است روی سر هموطنمان خراب شود.

وانگهی، آمار نشان می‌دهد اگر همین مسکن مهر نبود، تلفات زلزله بسیار بسیار بیشتر بود. زلزله ۷.۳ ریشتری در منطقه‌ای مثل ایران شوخی نیست و قدرت آن تقریبا ده برابر زلزله ۶.۶ ریشتری بم با تلفات ۲۶ هزار نفری است. دانشجوی دکتری عمران دانشگاه علم و صنعت می‌گوید: اتفاقا در مجموع با توجه به تصاویر منتشر شده از زلزله به‌نظر می‌رسد که مسکن‌های مهر طبق استاندارها طراحی شده، چرا که سازه و چارچوب ساختمان سالم مانده است.

حالا عده‌ای بی‌انصاف و کاسب سیاسی دوره افتادهاند و با عکس و فیلم چند واحد آپارتمان مسکن مهر از میان صدها هزار واحد مسکن مهر (که البته اسکلت‌هایشان هم اکثرا در برابر زلزله شدید ۷.۵ ریشتری سالم مانده) عقده‌گشایی سیاسی میکنند. جریانی مشخص در فضای مجازی با زیر سوال بردن پروژه‌ای که با تمام نقدهای وارد به آن، بیش از ۲میلیون واحد ساختمانی کشور را نوسازی و خانوارها را صاحب مسکن کرد، سعی در القای مطالب ناصحیح و بهره‌برداری سیاسی از خون هموطنان عزادارمان را دارند. در این میان البته دولتمردان حق دارند خوشحال باشند. چراکه مسکن اجتماعی ساخت آخوندی و دولت دوازدهم مطلقا هیچ آسیبی ندیده است و بعید هم میدانم که حتی با زلزله ۸ریشتری هم آسیبی ببیند. «وعده درمانی» و «مزخرف‌خوانی» وزیر روحانی چنان کاخ بلندی برای مردم رنج‌کشیده درست کرده که از باد و باران و زلزله و بمب اتم! هم نیابد گزند. بهترین کار همین است، دیکته ننویس و همیشه طلبکار غلط دیکته دیگران باش.