نوار ساحلی نقاط آلوده گیلان پاکسازی شدند
نوار ساحلی نقاط آلوده گیلان پاکسازی شدند

فرمانده مرزبانی گیلان از پاکسازی نوار ساحلی نقاط آلوده این استان در راستای اقدام‌های کنترلی و برقراری نظم و امنیت در مرزنشینان و ساحل‌نشینان این استان خبر داد. به گزارش لنگرنیوز ، سید یوسف مرتضوی امروز در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به عملکرد مرزبانی استان در نیمه نخست امسال، اظهار داشت: در این مدت […]

فرمانده مرزبانی گیلان از پاکسازی نوار ساحلی نقاط آلوده این استان در راستای اقدام‌های کنترلی و برقراری نظم و امنیت در مرزنشینان و ساحل‌نشینان این استان خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز ، سید یوسف مرتضوی امروز در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به عملکرد مرزبانی استان در نیمه نخست امسال، اظهار داشت: در این مدت ۳۹۳ هزار و ۶۹۶ نفر ساعت گشت‌زنی و کمین‌ها و دیده‌بانی صورت گرفت.

 

وی، کشف ۸۳ کیلو و ۵۳۲ گرم انواع مواد مخدر و مقادیر قابل توجه مشروبات الکلی را از جمله نتیجه گشت‌زنی‌های مذکور ذکر کرد.

 

فرمانده مرزبانی گیلان، کشف بالغ بر ۱۷ هزار تور ماهیگیری غیر مجاز و حدود ۶۴۷ قطعه ماهیان خاویاری و… را از دیگر نتایج گشت‌زنی مذکور برشمرد.

 

این مسئول تصریح کرد: ارزش ریالی مجموع کشفیات بالغ بر ۹۹۲ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۰۰ ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش کشفیات و در عقبه نیز کاهش جرایم داشتیم.

 

مرتضوی، درباره اقدام‌های کنترلی در نوار مرزی گیلان، یادآور شد: با تشدید اقدام‌های کنترلی در نوار مرزی و ساحلی تعداد ۱۰ نفر از عابران پیاده غیرمجاز دستگیر شدند.

 

وی اضافه کرد: در راستای برقراری نظم و  امنیت در مرزنشینان و ساحل‌نشینان نوار ساحلی و نقاط آلوده گیلان پاکسازی شده است.

 

این مسئول با اشاره به کسب موفقیت ورزشی مرزداران گیلان، یادآور شد: مرزداران گیلانی سال گذشته و امسال یک مدال طلا و دو مدال نقره استانی قایقرانی در آب‌های آرام و یک مدال برنز را کسب کردند.

 

فرمانده مرزبانی گیلان، معرفی مرزداران به اردوی تیم ملی قایقرانی را حاصل تلاش مرزبانی گیلان در عرصه‌های ورزشی ذکر کرد.