امام‌جمعه لنگرود با اشاره به واردات برنج گفت: متأسفم برای مسئولینی که بر ضد برنج‌کارها قانون وضع می‌کنند و ما نیز واردات برنج را محکوم می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه نماز جمعه لنگرود با اشاره به نابودی داعش اظهار کرد: برخی دوست داشتن در مبارزه با داعش برجام سازی کنند فکر می‌کردند با مذاکره و دیپلماسی می‌توان جلوی داعش را گرفت.

وی گفت: پایان داعش ثمره مقاومت و سازش‌ناپذیری جوانان است که با مقاومت رزمنده‌های ایرانی سوریه عراقی و دیگر کشورهای اسلامی و تأسی از فرهنگ استکبارستیزی داعش را به زباله‌دان تاریخ انداختند.

امام‌جمعه لنگرود تصریح کرد: بیش از یک‌صد کشور به سرکردگی آمریکا داعش را پشتیبانی می‌کردند ولی ایران با تجربیات گذشته و مقاومت با کمک دیگر کشورهای اسلامی داعش را نابود کرد.

سلیمانی بیان کرد: داعش در جبهه سخت نظامی شکست خورد ولی امروز به دنبال مبارزه با انقلاب و روحیه مقاومت از طریق جنگ نرم نرم‌افزاری است و جریان داعشی را به شیوه‌های دیگری در نقاط مختلف انجام می‌دهند.

وی با اشاره به زلزله غرب کشور گفت: بهترین مرهم برای زخم زلزله‌زدگان کرمانشاه حضور امام خامنه‌ای در بین مردم بود مردم با حضور ایشان جان تازه گرفتند.

خطیب جمعه لنگرود اضافه کرد: این اتفاقات محکی برای مردم و مسئول این است که چقدر می‌توانیم در شرایط بحرانی صحنه را مدیریت کنیم در زلزله اخیر نبض مدیریت بحران و مسئولین خارج شد که شاید شلختگی و به‌هم‌ریختگی بودیم و نتوانست آن در چند روز اول اقدام به‌موقع انجام دهند که حضور سپاه و ارتش و نیروهای بسیج در کنار مردم زلزله‌زده این خلأ را پر کرد

امام‌جمعه لنگرود بابایان اینکه صداوسیما در انتشار اخبار زلزله‌زدگان گزارش‌های گل‌وبلبلی داشت گفت: مردم کشورهای دیگر برای زلزله‌زدگان ایران کمک‌های مالی فرستادند ولی آمریکا با خواست خود جلوی ورود مبالغ خارجی به کشور را گرفت و کمک‌های مردم نوع‌دوست را بلوکه کرد.

وی افزود: معجزه انقلاب بود که به جوانان میدان داد و امریکا از گذشته خشمگین‌تر است و ایران توانست با استقامت در برابر رژیم شاهنشاهی دیروز و داعش امروز بایستد و آن‌ها را نابود کنند.

سلیمانی با اشاره به واردات برنج تصریح کرد: متأسفم برای مسئولینی که بر ضد برنج‌کارها قانون وضع می‌کنند و ما نیز واردات برنج را محکوم می‌کنیم.

خطیب جمعه لنگرود بابیان اینکه ۳ میلیون تن برنج نیاز مصرفی کشور است که ۲ میلیون و ۳۰۰ تن در گیلان و مازندران تولید می‌شود بیان کرد: در شش‌ماهه نخست سال یک‌میلیون تن برنج وارد  کشور شد، واردات بی‌رویه برنج ضد اقتصاد مقاومتی است و هیچ کجای دنیا ندیدیم که مسئولین علیه برنج‌کار شمشیر بکشند و واردات بی‌رویه داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه اگر واردات برنج ادامه داشته باشد کشاورزان باید لباس عزا بپوشند گفت: آقای نوبخت شما که از آب‌وخاک گیلان هستید و با درد و رنج کشاورز آشنا هستید چرا توجیه می‌کنید، چرا در این خصوص اقدام عملی انجام نمی‌دهید.

سلیمانی افزود: نمایندگان استان نیز در این خصوص فقط در مجلس نطق می‌گویند، صرفاً نطق گفتن نمایندگان در مجلس فایده ندارد و باید در خصوص واردات برنج اقدام عملی شود.

انتهای پیام/