امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه بسیجی‌ها در فتنه ۸۸ اشتباه نکرده‌اند گفت: بسیجی شاید تحصیل‌کرده نباشد اما بصیرت دارد و حق را به افراد نمی‌شناسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام والمسلیمن سید جواد سلیمانی صبح یکشنبه در اجتماع بسیجیان شهرستان لنگرود ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) اظهار داشت: بسیج انسان و دوستان به اسلام را دلگرم می‌کند و همیشه مایه خوشحالی امام و مایه مسرت یاران امام بوده و است.

وی افزود: بسیج مرکزی است که مؤمنان حقیقی به خدا در آن پیدا می‌شود و مرکزی است که متواضع ولی همیشه سرافراز است و شهادت و شهادت‌طلبی را غایت هدف خود می‌داند.

امام‌جمعه لنگرود گفت: بسیج مرکزی صادق است و گواه صدق او قطره‌قطره خود او و پاره‌پاره پیکر اوست و مرکزی ذاکر و آزاد و عاشق پرواز است و از قفس تنگ منیت ها مهاجر است.

وی با بیان اینکه بسیج یکی از آیات قدرت الهی بود که بعد از ائمه اطهار به امام راحل(ره) نازل شد اظهار کرد: امروز میوه‌های پرثمر درختی که امام کاشته است را مقام معظم رهبری برداشت می‌کند و این درخت تنومند امتحانات زیادی مثل دفاع مقدس را پس داده است.

سلیمانی ادامه داد: اگر بسیج نبود معلوم نبود امروز در این آب‌وخاک چه می‌گذشت و امروز جوانان ما کجا بودند.

امام‌جمعه لنگرود افزود: بسیج فقط ادعا ندارد بلکه اهل عمل است و می‌تواند با استقامت و شهادت و یا زندگی شهادت گونه کارها را پیش ببرد و به اسلام کمک کند.

وی ادامه داد: بسیج صراط مستقیم انقلاب است اما این صراط مستقیم سراج هم می‌خواهد باید این راه با چراغ‌های هدایت مزین شده باشد و چراغ این صراط پرصلابت بصیرت و شناخت است.

سلیمانی با بیان اینکه بسیجی‌ها در فتنه ۸۸ اشتباه نکرده‌اند گفت: بسیجی شاید تحصیل‌کرده نباشد اما بصیرت دارد و حق را به افراد نمی‌شناسد.

وی با بیان اینکه بسیجی با اخلاص است و بدون درخواست و نان‌وآب به وسط میدان می‌آید ادامه داد: حرکت به هنگام از دیگر چراغ‌های صراط مستقیم بسیج است و امروز دشمن درصدد است حس مطالبه گری را از بسیجی‌ها بگیرد.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه ما مثل رهبر انقلاب اهل مطالبه هستیم گفت: ما به کسی توهین نمی‌کنیم و اعتقاد داریم ذات مسئولان پاک است اما عملشان ممکن است به ضرر انقلاب باشد و بسیجی در مقبل اعمال پست صلابت دارد.

سلیمانی با بیان اینکه چندی قبل ۶۰ نفر از نمایندگان پارلمان اروپا برای تأسیس دفتر اتحادیه اروپا به تهران آمدند گفت: این افراد با آغوش باز از سوی مسئولان دولت روبرو شدند. سؤال ما این است که قاره سبزی که در کشور ما سفارت‌خانه دارد می‌خواهد با تأسیس دفتر اتحادیه اروپا چکار کند؟ می‌خواهند چه گلی به سر ما بزند. آیا این تمرکز چیزی غیرازاین نیست که آن‌ها دنبال فتنه‌گری هستند. اروپا امتحان خوبی در برابر جمهوری اسلامی نداده است. امروز از این تأسیس آمریکا خوشحال است چون فکر می‌کنند که اروپا روبه‌قبله آمریکا خوابیده است.

وی افزود: توتال فرانسه همین چند وقت قبل اعلام کرد اگر ترامپ به من بگوید تو قدم بردار من قدمی برای ایران بر نمی‌دارم. این‌ها عبد و عبید آمریکا هستند. رهبر انقلاب ۲۰ سال قبل به دولت خاتمی گفتند گاهی اروپایی‌ها بدتر از آمریکا هستند اما گوش شنوا کو؟

امام‌جمعه لنگرود ادامه داد: در فتنه ۸۸ چند تا از سفارت‌خانه‌های اروپایی اراذل‌واوباش خیابانی و اجتماعات را مدیریت می‌کردند.

وی تأکید کرد: اتحادیه اروپا می‌خواهد کمر تولی داخلی را بشکند. چه چیزی در بازار اروپا وجود دارد که در بازار ایران نیست. آن‌ها می‌خواهند ایران و ایرانی را مصرفی بار بیاورند.

سلیمانی افزود: ما قائل هستیم سیاست‌های کلی را مسئولان باید وضع کنند اما به آن‌ها می‌گوییم که شما باید هوشیار باشید؛ مذاکره کنید اما پای این خبایث را به جمهوری اسلامی باز نکنید.

انتهای پیام/