امام جمعه لنگرود با اشاره به هفته وحدت گفت: حیات سیاسی و نان‌وآب استکبار درگرو تفرقه بین ادیان دینی و شیعه و سنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود با اشاره به هفته وحدت اظهار کرد: حیات سیاسی و نان‌وآب استکبار درگرو تفرقه بین ادیان دینی و شیعه و سنی است.

وی بابیان اینکه بهترین و راحت‌ترین مایه اتحاد پیروی از سیره نبوی است افزود: جمهوری اسلامی عنوان منادی وحدت و با تقویت جبهه مقاومت باعث اتحاد در بین تمام صلاحیت دینی در منطقه شده است.

امام‌جمعه لنگرود گفت: اشتراک‌های مثبت شیعه و سنی بیشتر از اختلاف‌ها است و باید تمرکز بیشتری بر روی اشتراک‌ها بر اساس سیره نبوی داشته باشیم.

سلیمانی با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور تصریح کرد: اظهارات روحانی دارای نقاط ضعف و قوت بود که خوشبختانه رئیس‌جمهور محترم نقاط ضعف را انکار نکرد و شجاعانه آن‌ها را عنوان کرد.

وی بیان کرد: ما ضد دولت نیستیم اما مطالبه گر و منطقه هستیم اگر ما مطالبه نکنیم رسانه‌های بیگانه همه مسئولین کشور را زیر سؤال برده و یک‌طرفه به دنبال تفرقه‌اندازی و ایجاد شکاف در نظام می‌روند.

خطیب جمعه لنگرود بابیان اینکه مطالبه‌گری باعث بررسی مشکلات و بیان راه‌حل‌ها می‌شود گفت: رئیس‌جمهور پذیرفت که دولت در زلزله کرمانشاه کم‌کاری کرده و ارتش سپاه و مردم با اقدام به‌موقع و خوب و دولت را جبران کردند.

سلیمانی تصریح کرد: در کنار دیپلماسی قدرت نظامی نیز به‌عنوان بال قدرت نظام محسوب می‌شود که رئیس‌جمهور در این مورد نیز اشاره و به آن تأکید کرد.

وی با اشاره به آمار و ارقام رئیس‌جمهور در گزارش ۱۰۰ روزه افزود: ما معتقدیم این آمارها کاغذی واقعی نیست و مردم آمارهای تورم و رکود و اشتغال را در جامعه احساس نمی‌کنند و هنوز هم در رکود هستیم سفره مردم ارزانی را نمی‌بیند.

امام‌جمعه لنگرود بابیان اینکه رکود به معنای ارزانی نیست گفت: نوسانات سکه و ارز در چند وقت اخیر چندان خوشایند نیست و لازم است مسئولان در مجلس و سازمان بازرسی به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

سلیمانی با اشاره به ۱۶ آذر و روز دانشجو افزود: روز دانشجو تولد مرگ بر آمریکا است دانشجو مستقل از و برای رفع موانع کشور مشکلات را بررسی و راه‌حل مناسب را پیشنهاد می‌کند.

وی بابیان اینکه دانشگاه همواره به تو به دنبال مطالبه گری است بیان کرد: دانشجوی که به دنبال نمره گرفتن باشد و در خصوص مسائل کشوری در بی‌تفاوتی به سر می‌برد نمی‌تواند در آینده کشور و برای کشور مفید باشد.

انتهای پیام/