نتایج یک نظرسنجی جدید که برای اندیشکده بروکینگز انجام شده نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا پایبندی کشورشان به توافق هسته‌ای برجام را در راستای منافع امنیتی کشورشان می‌دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، نتایج یک نظرسنجی جدید که برای اندیشکده بروکینگز انجام شده نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا پایبندی کشورشان به توافق هسته‌ای برجام را در راستای منافع امنیتی کشورشان می‌دانند.

۵۵ درصد از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفته‌اند تصور می‌کنند پایبندی ایران و آمریکا به مفاد توافق هسته‌ای برجام شانس ایران برای «ساخت سلاح‌های هسته‌ای» را کاهش می‌دهد. ۷۰ درصد از مشارکت‌کنندگان هم پایبندی دو کشور به این توافق را در راستای منافع آمریکا در زمینه امنیت ملی ارزیابی کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی ماه گذشته از تأیید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای برجام خودداری کرده و تصمیم‌گیری درباره سرنوشت آن را به نمایندگان کنگره محول کرد. ش

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بروکینگز، در پاسخ به این سوال که آیا با تصمیم ترامپ درباره عدم صدور تأییدیه برای ایران موافقند، نظرات پراکنده‌ای ابراز کرده‌اند. ۳۷ درصد گفته‌اند که با تصمیم ترامپ مخالفند، ۳۵ درصد با آن موافقت کرده‌اند و ۲۷ درصد پاسخ «نمی‌دانم» را انتخاب کرده‌اند.

نتایج این نظرسنجی همچنین حاکی است ۶۳ درصد از افراد نمونه، با تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس مخالفند و ۳۱ درصد از آن حمایت می‌کنند.