رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود از پایش روزانه بازار لنگرود توسط کارشناسان این اداره خبر داد.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود در ادامه پایش و بازدیدهای مستمر خود از بازارهای شهرستان،  تعدادی پرندگان وحشی زنده را که توسط شکارچیان شکار شده بودند در بازار مرکزی ضبط و پرندگان مذکور  پس  از اطمینان از وضعیت جسمانی، در  طبیعت تالاب کیاکلایه رهاسازی شدند.

وی گفت: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان به استان و عدم صدور مجوز شکار پرندگان، هرگونه شکار، حمل و عرضه حیوانات وحشی  جرم بوده و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود افزود: طبق ماده ۱۰ تا ۱۳ قانون شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی شکار، صید، حمل، عرضه و خریدوفروش جانوران وحشی از قبیل خوتکا، چنگر، انواع اردک، فیلوش، طاووسک، غاز و انواع پرندگان شکاری به‌صورت زنده یا کشته و اجزای آن‌ها بدون کسب پروانه و یا مجوز از سازمان حفاظت محیط‌زیست جرم بوده و مرتکبین به حبس تا سه سال محکوم خواهند شد.

نجات تصریح کرد: در یک ماه اخیر سه نفر از فروشندگان پرنده در بازار مرکزی لنگرود به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۶۱ مورد تور هوایی، ۳۳۳ مورد تور زیرآبی، پنج تله بازگیری و شش عدد اسلحه در این شهرستان از متخلفان و شکارچیان غیرمجاز کشف و ضبط‌شده است.

انتهای پیام/