تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در پایان روز ششم مسابقات قهرمانی جهان به ۳ نشان طلا، یک نقره و ۲ برنز دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در ششمین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آناهیم آمریکا با درخشش سهراب مرادی و ایوب موسوی توانست مدال‌های خوشرنگی را بدست آورد.

هرچند کیانوش رستمی همانگونه که پیش‌بینی می‌شد به دلیل تمرینات انفرادی و البته غیر حرفه‌ای و مصدومیتی که به دلیل همین تمرینات گریبانش را گرفت و بی اعتمادی به کوچینگ ۲ مدال خوشرنگ را از دست داد تا کشور شیلی بعد از سال‌ها صاحب مدال آنهم از جنس طلا شود اما مرادی با رکوردشکنی کام تلخ اهالی وزنه‌برداری را شیرین کرد.

کیانوش رستمی که تنها با اتکا به خود و البته رفتاری که یک بار نیز در لیگ از او سر زده بود و انتخاب نکردن وزنه سبک‌تر در حرکت اول دوضرب روی تخته رفت و در نهایت با یک اشتباه تاکتیکی به راحتی مدال دوضرب و البته مجموع جهان را به همراه امتیاز بسیار زیاد برای تیم ایران از دست داد تا دود تک‌روی وی به چشم فدراسیون و خودش برود.

در سوی مقابل سهراب مرادی زیر نظر کادرفنی و فدراسیون ضمن شکستن رکورد دوضرب دنیا، رکورد مجموعی که در اختیار خودش بود را نیز ۴ کیلو ارتقا داد تا با کسب ۳ طلای دنیا ناکامی محض رستمی را کمرنگ‌تر کند. البته ۲ نشان برنز سید ایوب موسوی در حرکت دوضرب و مجموع با وجود سن کم این وزنه‌بردار نیز طعم خاصی داشت تا در مجموع تیم ایران به ۳ طلا، یک نقره و ۲ برنز در ۲ وزن نخستی که وزنه‌برداران کشورمان روی تخته رفته‌اند، بدست آوردند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم