مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به وزش باد گرم شدید از روز سه‌شنبه مطرح کرد: برای روز سه‌شنبه وزش باد گرم خیلی شدید به‌خصوص طی عصر و شب پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، بهمن کمانگر دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شکل‌گیری جریانات جنوبی، روند افزایش دما و وزش باد گرم جنوبی طی سه‌شنبه تا چهارشنبه در منطقه است.

وی با اشاره به شرایط دمای هوا استان در روزی‌های آینده افزود: برای بامداد سه‌شنبه لغایت صبح چهارشنبه، افزایش دمای ۳ تا ۵ درجه و وزش باد گرم شدید در ارتفاعات، دامنه‌ها و به‌تدریج نواحی جلگه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: با توجه به‌احتمال وزش باد شدید ساکنان حاشیه جنگل‌ها و گردشگران از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد: بخش‌های مختلف جهاد کشاورزی (نظیر گلخانه داران، مرغداری‌ها و پرورش‌دهندگان ماهی) تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث احتمالی به عمل‌آورند.

کمانگر با اشاره به نفوذ هوای سرد از روز پنج‌شنبه افزود: از روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد و بارش زا، شرایط برای کاهش محسوس دما، مه‌آلود بودن وزش باد و بارندگی شدید، بارش برف در ارتفاعات و دامنه‌ها و احتمال رعدوبرق و تگرگ تا روز جمعه پیش‌بینی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی عمل آورند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و… با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل‌آورده و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند و هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/