روحانی: برخی کشورهای مسلمان به صراحت دوستی خود با اسرائیل را اعلام می‌کنند
روحانی: برخی کشورهای مسلمان به صراحت دوستی خود با اسرائیل را اعلام می‌کنند

رئیس‌جمهور گفت: برخی از کشورهای منطقه و اسلامی نزدیکی‌اشان را نسبت به رژیم صههیونیستی منطقه با کمال بی‌پروایی آشکار می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در کنفرانس وحدت با اشاره به پیروزهای عراق و سوریه و لبنان بر تروریست‌ها گفت: همه آنهایی که در مبارزه با تروریسم از این کشورها حمایت کردند امروز خوشحال و سرافراز هستند که پایه‌های اصلی تروریزم در منطقه فرو ریخته شده و توطئه بزرگی که قدرت‌های جهانی، استکبار و صهیونیزم علیه ملت‌های منطقه طراحی کره بودند بخش اعظم آن نقش بر آب شده است.

وی افزود: البته راه مسلمانان بر تروریزم باید تا ریشه‌کن شدن همه عوامل و اذناب آن در منطقه ادامه پبدا کند. آنها که در عراق و سوریه بر علیه تروریست‌ها جنگیدند، حق بزرگی بر گردن منطقه، امنیت منطقه و ثبات منطقه و بر گردن همه جهانیان دارند. این تروریزم تنها تهدید برای منطقه نبود بلکه تهدید برای کل جهان اروپا و آمریکا هم بود. بنابراین همه انسان‌هایی که علاقه‌مند به ثبات جهانی هستند باید از رزمندگان صف مقاومت در برابر تروریزم ممنون باشند. اما متاسفانه این‌چنین نیست به جای اینه از این دولت‌ها و همه آنهایی که در مبارزه با تروریزم تلاش کردند به جای تشکر در فکر تضعیف و توطئه علیه آنها هستند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی از کشورهای منطقه و اسلامی نزدیکی‌اشان را نسبت به رژیم صهیونیستی منطقه با کمال بی‌پروایی آشکار می‌کنند،  تصریح کرد:  اگر برخی از این کشورها در سالهای گذشته پنهانی به دشمنان اسلام در منطقه در گفت‌و‌گو و تعامل و همکاری بودند لااقل به زبان منکر آن بوند و آنقدر این ارتباط زشت و شوم و ناپسندیده بود که هیچ مقامی از کشورهای اسلامی توان آن را نداشت که به صراحت به مردم بگوید اسرائیل دوست ما است و مقاومت منطقه دشمن ما. امروز متاسفانه این منکر بزرگ را تلاش می‌کنند تبدیل به معروف کنند.

روحانی تصریح کرد: البته من تردید ندارم که ملت‌های منطقه و مسلمانان جهان اجازه نخواهند داد این نقشه شوم به ثمر بنشیند. ملت فلسطین و ملت‌های منطقه‌، علما و نخبگان و فرهیختگان و جوانان مسلمان هرگز معضل و دشمنی و اشغال سرزمین فلسطین از سوی صهیونیزم را فراموش نخواهند کرد.

انتهای پیام/