فرماندار لنگرود بابیان اینکه زلزله اخیر در شهرستان خسارت جانی و مالی نداشته گفت: همه شبکه‌های تأسیساتی و مخابراتی شهرستان سالم‌اند اما برشدت اضطراب مردم به دلیل تجربه تلخ کرمانشاه افزوده می‌شود.

سید رضا جواد پور دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر از تشکیل ستاد بحران در لنگرود خبر داد و اظهار کرد: ما در زلزله اخیر گزارشی از مصدومیت و حتی تخریب مسکونی و تجاری نداشته‌ایم.

وی محل دقیق وقوع زلزله را بین شهر چاف و چمخاله و لنگرود اعلام کرد و افزود: با توجه به تکان شدید چاف و چمخاله انتظار می‌رود محل دقیق وقوع زلزله شهر چاف و چمخاله باشد.

فرماندار شهرستان لنگرود با اعلام اینکه همه تاسیسات و شبکه‌های مخابراتی شهرستان سالم هستند، گفت: وضعیت عمومی شهرستان عادی است اما مردم همچنان برشدت اضطراب و استرس مردم افزوده می‌شود.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنگرود گفت: تجربه تلخ مردم از زلزله اخیر در کرمانشاه موجب شده شهروندان و روستانشینان به خیابان‌ها کشانده شوند و تصور می‌کنند زلزله‌ای با ریشتر بیشتر در انتظارشان است.

جواد پور بیرون رفتن لنگرودی‌ها از منازل مسکونی را امری عادی و یک نوع خود مراقبتی توصیف کرد و گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان هرگونه خدماتی را که موجب شود تا آرامش به خانه برگردد را انجام داده و انتظار داریم مردم آرامش خود را حفظ کنند.

وی در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر اینکه دو نفر تاکنون ناشی از زلزله در شهرستان لنگرود روانه مراکز درمانی شده‌اند، گفت: طبق گزارشی که از بیمارستان شهرستان داشته‌ایم هیچ‌گونه مصدومی ناشی از زلزله در بیمارستان بستری و یا مراجعه نکرده‌اند و ممکن است براثر اصابت شی خارجی به طرق گوناگون آن‌ها را به مراکز درمانی کشانده باشد.

انتهای پیام/