چندی پیش برخی از افراد روستایی هشدار داده بودند که با احداث پناهگاه حیوانات در روستای خالکیاسر مخالف هستند و این مکان را تخریب می‌کنند که به وعده خود که شاید باید آن را تهدید دانست عمل کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، علاوه بر تمام مشکلات اجتماعی دیگری که در لنگرود شاهد هستیم سگ‌های ولگرد به‌عنوان یکی از معضلات اصلی چند سال اخیر مردم شهرستان به وجود آمده است که مردم بخصوص زنان و کودکان در ساعات مختلف شبانه‌روز با سگ‌هایی روبرو می‌شوند که موجب وحشت آنان می‌شود.

اوج این مشکلات از اواخر سال ۹۲ بود که حرف‌وحدیث‌های زیادی در خصوص کشتن یا عقیم کردن و … در بین مردم و مسئولین نقل محفل‌ها بود، درنهایت عده‌ای به‌عنوان دوستداران محیط‌زیست اعلام آمادگی کردند تا از سگ‌های ولگرد نگه‌داری کنند که البته وظیفه گرفتن و تأمین مکان بر عهده شهرداری بود.

شهرداری و شورای شهر لنگرود بعد از جلسات متعدد و شاید بی‌نتیجه با گروه‌های مختلف و شاید وقت‌کشی، مکانی را در روستای خالکیاسر لنگرود خریداری و کار احداث مکانی برای نگه‌داری سگ‌های ولگرد را آغاز کردند که بعد از گذشت حدود سه سال هنوز کار احداث آن به پایان نرسیده است.

در چند وقت اخیر شاهد پیشرفت فیزیکی خوب پناهگاه حیوانات بودیم ولی افراد ناشناسی تمام رشته‌ها را یک‌شبه پنبه کردند و بامداد پنج‌شنبه گذشته تمام دیوارهای این پناهگاه را تخریب کردند.

یک منبع آگاه به خبرنگار لنگرخبر گفت: چندی پیش برخی از افراد روستایی هشدار داده بودند که با احداث پناهگاه حیوانات در روستای خالکیاسر مخالف هستند و این مکان را تخریب می‌کنند که به وعده خود که شاید باید آن را تهدید دانست عمل کردند.

افراد ناشناس حتی به حیوانات نیز رحم نکرده و برخی دیوارها بر روی سگ‌های ولگرد انباشت شده بود که صبح روز بعد توسط تعدادی از مردم سگ‌ها از زیر آوار بیرون کشیده شدند.

گفته‌شده شهرداری و شورای شهر لنگرود در این خصوص در حال پیگیری قضایی است.