وزیر کشاورزی با اشاره به عدم واردات برنج در ماه‌های اخیر به کشور گفت: چند ماهی است که برنج وارد کشور نمی‌شود و از اوایل شهریور تا امروز هیچ برنجی به کشور وارد نشده و سفارشی هم ثبت‌نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمود حجتی صبح امروز در حاشیه بازدید از کارخانه ابریشم حریرباف چمخاله لنگرود در جمع خبرنگاران بابیان اینکه دولت برنامه‌ریزی دارد که از تولید ملی حمایت کند اظهار کرد: دولت برنامه دارد که در ارتباط با همه محصولات ملی کشور ازجمله برنج که محصول غالب استان‌های گیلان و مازندران هست حمایت کند.

 

وی با اشاره به عدم واردات برنج به کشور افزود: چند ماهی است که برنج وارد کشور نمی‌شود و از اوایل شهریور تا امروز هیچ برنجی به کشور وارد نشده و سفارشی هم ثبت‌نشده است.

 

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: ما باید تعادل را بین عرضه و تقاضا ایجاد کنیم و تعادل هم به این صورت برقرار می‌شود که محصول داخلی ازنظر تقاضا کشش خوبی داشته باشد.

 

حجتی با بیان اینکه بازار در ماه‌های اخیر با رکود روبه‌رو بوده خاطرنشان کرد: در یک ماه گذشته بازار داخلی با رکود روبه‌رو بود و به همین دلیل ممنوعیت واردات برنج و ثبت سفارش را تمدید کردیم تا زمانی که این اطمینان حاصل شود بازار تعادل دارد.

انتهای پیام/