خبر: 90951 / تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۱:۲۱:۵۶

انتقاد رئیس کتابخانه‌ لنگرود از مسولین شهرستان/کوتاهی شهرداری چاف و چمخاله در معرفی زمین برای احداث کتابخانه

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنگرود با انتقاد بر کم‌توجهی برخی ادارات شهرستان به مقوله کتاب‌خوانی تصریح کرد: در حوزه کتاب، کتاب‌خوانی و مطالعه در شهرستان کوتاهی و قصور صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، فاطمه اسماعیل‌پور عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنگرود اظهار کرد: لنگرود دارای ۴ کتابخانه در بخش مرکزی، شلمان، اطاقور و کومله است که به دنبال ساخت کتابخانه در شهر چاف و چمخاله هستیم که مقدمات آن انجام‌شده است.

 

وی بابیان اینکه قطعه زمینی در چاف و چمخاله برای ساخت کتابخانه در نظر گرفته شد که ساخت آن نیز ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت ولی مقرر شد تا مکان دیگری برای ساخت کتابخانه در چاف و چمخاله بنا شود ولی از دوره شهردار قبلی تا شهردار جدید این شهر علی‌رغم مکاتبات انجام‌شده هنوز مکان جدیدی برای ساخت کتابخانه اعلام‌نشده که در این خصوص قصور و کوتاهی شده است.

 

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنگرود با انتقاد بر کم‌توجهی برخی ادارات شهرستان به مقوله کتاب‌خوانی تصریح کرد: در حوزه کتاب، کتاب‌خوانی و مطالعه در شهرستان کوتاهی و قصور صورت می‌گیرد.

 

اسماعیل‌پور با گله از عدم حضور مسئولین ادارات در این جلسه، تصریح کرد: برای ۴۱ مدیر شهرستان دعوت‌نامه رسمی ارسال شد ولی فقط یک‌چهارم مدیران در این جلسه شرکت کردند، همان‌طور که ما در جلسات مدیران دیگر دستگاه‌ها شرکت و نظر دهی می‌کنیم همین توقع را از دیگر مدیران داریم.

 

وی بابیان اینکه همه باید با همدلی و همفکری کارها را جلو ببریم و تنهایی نمی‌توان کارکرد، افزود: سرانه عضویت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیش از ۱۱ درصد در بین کتابخانه‌های استان است که از این حیث لنگرود در رتبه نخست قرار دارد.

 

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنگرود بیان کرد: خوشحالیم درزمانی که همه سرگرم فضای مجازی هستند در این رتبه قرار داریم و عضویت در کتابخانه‌های لنگرود روزبه‌روز در حال رشد است.

 

اسماعیل‌پور بابیان اینکه طبق آخرین آمار به ازای هر  ۲/۵ نفر یک جلد کتاب در کتابخانه‌های لنگرود قرار دارد، گفت: بعد از توسعه فیزیکی سالن طبقه دوم کتابخانه لنگرود مخاطبین کتابخانه نیز بیشتر شده است و بخش‌هایی برای کودکان، کافی‌نت، سالن مطالعه و … ایجادشده است.

 

وی گفت: روستای لات لیل ظرفیت خوبی برای کتاب‌خوانی و مطالعه دارد که طی مذاکره با بخشدار اطاقور مقرر شد تا کتابخانه روستایی در روستای لات لیل احداث شود.

 

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنگرود بابیان اینکه هزینه‌های جاری کتابخانه‌ها از سهم نیم درصد از شهرداری‌ها تأمین می‌شود، تصریح کرد: لازم است شهرداران در پرداخت نیم درصد کتابخانه‌ها توجه بیشتری کنند تا بتوانیم خدمات بهتری را در اختیار شهروندان قرار دهیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه


قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir