نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تولید چای در کشور گفت: بعضی از کشورها در یک دهه اخیر سطح زیر کشت و تولیدشان چند برابر شده است درحالی‌که ما از دهه ۷۰ تاکنون تولید ما از ۷۰ تا ۸۰ هزار تن چای به ۲۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ذبیح‌الله نیک فر امروز در نشست خبری بابیان اینکه باید مشکلات مردم را حل کنیم اظهار کرد: در بحث نظارت چای هم ما انتظار داریم سازمان چای و کلیه دستگاه‌های اجرایی که به آن‌ها مربوط می‌شوند مثل وزارت جهاد کشاورزی اقدامات لازم را برای حل مشکلات مردم انجام دهند.

وی با انتقاد از وضعیت تولید چای در کشور گفت: بعضی از کشورها در یک دهه اخیر سطح زیر کشت و تولیدشان چند برابر شده است درحالی‌که ما از دهه ۷۰ تاکنون تولید ما از ۷۰ تا ۸۰ هزار تن چای به ۲۰ هزار تن رسیده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خیلی از کشورها درزمینهٔ چای با توجه به تحقیقاتی که کردند پیشرو هستند و به نتایج درخشانی رسیده‌اند.

نیکفر با ارائه یک پیشنهاد به وزیر جهاد کشاورزی افزود: به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد می‌کنم زمین‌هایی که پوشش جنگلی ندارند را با ارائه تسهیلاتی به مهندسین جوان کشاورزی بدهند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه باید به مهندسین جوان کشاورزی اعتماد شود تصریح کرد: این زمین‌ها استعداد پرورش چای را دارند و باید به مهندسین کشاورزی که بیکار هستند داده شود و برای اشتغال آن‌ها تسهیلاتی پرداخت و امکاناتی فراهم شود که آن‌ها بیایند باغ‌های جدید احداث کنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه برخی از مردم در پاییز و زمستان‌ها هم‌ وارد باغ‌های چای می‌شوند خاطرنشان کرد: این کشاورزان زحمت‌کش برای اصلاح باغ‌های چای ما کمک می‌کنند و برای نوسازی بوته‌های چای ‌و جابه‌جایی بوته‌های جدید‌ تلاش فراوانی انجام می‌دهند.

انتهای پیام/