دیدار یکی از فتنه‌گران با سفیر آلمان برای تحریم بیشتر ایران
دیدار یکی از فتنه‌گران با سفیر آلمان برای تحریم بیشتر ایران

مردم و فعالان فضای مجازی چند هفته‌ای است که در توییتر کمپینی با هشتگ #روایت_فتنه ایجاد کردند و روایت‌ها و مشاهدات عینی خود را از فتنه ۸۸ در آن بیان می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شماری از فعالان فضای مجازی به‌تازگی در صفحات شخصی خود در توییتر، کمپینی با هشتگ #روایت_فتنه، ایجاد کرده که در آن روایت‌های خود از فتنه ۸۸ را بیان می‌کنند.

در این کمپین از تجربیات و مشاهدات عینی مردم عادی تا خبرنگاران و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، مطالب قابل توجهی به‌چشم می‌خورد که بازخوانی آنها با گذشت حدود ۸ سال از فتنه ۸۸ خالی از لطف نیست.

گروه احزاب خبرگزاری تسنیم قصد دارد از این پس تا سالروز یوم الله ۹ دی، هر روز برخی از توییت‌های جالب این کمپین را منتشر کند. در ذیل، تعدادی از توییت‌های مردم و فعالان فضای مجازی با هشتگ #روایت_فتنه را مشاهده می‌کنید:

متن توئیت:

اگر نیت خیر در انتخابات سال ۸۸ وجود داشت فتنه به وجود نمی‌آمد و برخی یک‌دنده نمی‌شدند که باید رئیس‌جمهور شوند! از آقای جنتی پرسیدم چرا اجازه دادید میرحسین درانتخابات ثبت‌نام کند چون با رهبری زاویه دارد؟ آقای جنتی گفت رهبری گفتند (جلوگیری از ثبت‌نام) شرعا جایز نیست.


 متن توئیت:

روایت فتنه فقط اونجاش که مردم در نمایشگاه مطبوعات سال ۸۸ با لگه کفش از #کروبی پذیرایی کردند.


متن توئیت: 

“وزیر اطلاعات ایام فتنه ۸۸” از جلسه برادر یکی از سران فتنه با سفیر آلمان خبر داد که در آن جلسه وی غربی‌ها را به فشار بیشتر اقتصادی به ایران تشویق کرده است.


متن توئیت:

به قول دوستی: مشکل خیلی هایشان با ۲۲ خرداد ۸۸ نبود…

۲۲ بهمن ۵۷ سخت عصبانیشان کرده بود…

عده ای هم که در جهل…

انتهای پیام/