رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود از کشف و ضبط دوقبضه اسلحه شکاری غیرمجاز در شهرستان لنگرود خبر داد.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: با کوشش مأمورین پاسگاه محیط‌بانی چاف و چمخاله شهرستان لنگرود در ساعات شب، دوقبضه سلاح شکاری دولول غیرمجاز در منطقه گالشکلام کشف و ضبط گردید.

وی با بیان اینکه علیرغم ممنوعیت شکار و صید متأسفانه همچنان شاهد هستیم که متخلفین اقدام به شکار غیرمجاز می‌کنند افزود: در صورت مشاهده سلاح شکاری غیرمجاز ضمن برخورد قاطع با خاطیان، پرونده متشکله به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود با اشاره به جمع‌آوری دام‌های هوایی در این شهرستان، تصریح کرد: بیش از ۳۰ رشته دام هوایی مورداستفاده در شکار غیرمجاز پرندگان با حضور نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست پاسگاه محیط‌بانی چاف و چمخاله، در مناطق دریاسر، پاپکیاده و…، جمع‌آوری شد.

 

نجات خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز فصل مهاجرت پرندگان اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود و پاسگاه سر محیط‌بانی پاسگاه چاف و چمخاله طی گشت‌های شبانه‌روزی مناطق حوزه شهرستان را مورد پایش قرار می‌دهند.

 

وی تأکید کرد: نصب هرگونه دام و ادوات شکار و صید، خلاف قوانین و مقررات بوده و در صورت مشاهده با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/