امام جمعه لنگرود گفت: طرفداران کاندیدا و عامه مردم دیدند که برخی از کاندیداها در مقابل توهین به امام حسین و ولایت‌فقیه بی‌تفاوت هستند صف خودشان را جدا کردند و ریشه فتنه را در ۹ دی خشکاندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر با گرامیداشت ۹ دی و روز بصیرت اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد مردم در ۹ دی ۸۸ رهایی جامعه از دوقطبی بودن بود.

 

وی با بیان اینکه دوقطبی شدن در جامعه یکی از عوامل ایجاد فتنه است، افزود: اگر بخواهیم دوباره فضای کشور مانند فتنه سال ۸۸ نشود نباید فضای کشور را دوقطبی کنیم و این فضا بپرهیزیم.

 

امام‌جمعه لنگرود تصریح کرد: آن‌هایی که در سال ۸۸ سردمدار بودند و مردم را به خیابان دعوت کردند سؤالم این است که آیا مساجد آتش می‌گیرد و عده‌ای اراذل به مملکت و انقلاب خسارت وارد می‌کنند یا نمی‌دانستند، اگر نمی‌دانستند که خیلی ساده‌لوح بودند و با این ساده‌لوحی هم می‌خواستید رئیس‌جمهور کشور هم شوید؟ و اگر از وضعیت باخبر بودند به کشور خیانت کردند.

 

سلیمانی افزود: طرفداران کاندیدا و عامه مردم دیدند که برخی از کاندیداها در مقابل توهین به امام حسین و ولایت‌فقیه بی‌تفاوت هستند صف خودشان را جدا کردند و ریشه فتنه را در ۹ دی خشکاندند.

 

وی با اشاره به فرمایش امام خامنه‌ای درباره انقلابی بودن و انقلابی‌نما، خاطرنشان کرد: برخی از مسئولین نیز یک دهه نان‌خور این نظام و انقلاب بودند ولی امروز علیه انقلاب اقدام می‌کنند و آب در آسیاب دشمن می‌اندازند.

 

خطیب جمعه لنگرود بیان کرد: ما هم به اشرافی گری و حقوق‌های نجومی و … اعتراض داریم ولی این دعوا خانوادگی است که در داخل حل می‌شود و مشکلات را به بیگانه جار نمی‌زنیم.

 

سلیمانی با اشاره به گرانی‌های بی‌مهابا در اقتصاد کشور، افزود: یه عده یا نمی‌خواهند یا نمی‌توانند شأن این ملت را حفظ کنند، امروز مرغ‌ها هم ژست سیمرغ گرفته‌اند و گرانی بیداد می‌کند.

 

وی گفت: مشخص نیست چه افکار و دست‌هایی پشت این گرانی‌ها است، دولت هم مدام اعلام می‌کند که تورم را مهار می‌کنیم ولی چیزی مشخص نیست.

 

امام‌جمعه لنگرود تصریح کرد: دولت کمی از بودجه‌هایی که برای همایش‌های واقعاً به‌دردنخور صرف می‌شود را دنبال کنید و بودجه برخی از ارگان‌ها را کاهش دهید.

 

سلیمانی بیان کرد: دولت می‌گوید اعتبار و بودجه دولت کم است ولی امروز صحبت از افزایش حقوق نمایندگان است، مگر مجلس محل درآمدزایی است که برخی دغدغه حقوق دارند و می‌گویند تا کی برای اسلام کارکنیم؟ مجلس جای ظلم‌ستیزی، گرفتن حق مظلوم و اجرای قانون است نه اینکه ملت چپاول شوند.

 

انتهای پیام/