امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه اگر مملکت و قوا تضعیف شود جز دشمن کسی سود نمی‌برد، خاطرنشان کرد: بصیرت مردم ما در ۹ دی ۸۸ ریشه در ۱۹ دی سال ۵۶ دارد و بصیرت ۱۹ دی ۵۶ ریشه در یاران خاص امام علی (ع) و حسین بن علی (ع) در کربلا دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام تقی روحانی در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مسجد جامع کومله اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ حماسه ۹ دی باید در تاریخ و تقویم انقلاب اسلامی ثبت و همیشه زنده بماند و به یاد مردم باشد که چه اتفاقی در ۹ دی ۸۸ رخ‌داده است.

 

وی با بیان اینکه برخی‌ها هنوز دوست ندارند از ۹ دی سخن گفته شود، اما چه بخواهند چه نخواهند ۹ دی برای همیشه زنده خواهند ماند، افزود: در گرامیداشت حماسه یوم‌الله ۹ دی، نباید توهین، اهانت و تضعیف دولت صورت گیرد.

 

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه تضعیف و توهین به‌نظام برمی‌گردد و نباید این کار را انجام داد، گفت: مردم باید نسبت به حماسه ۹ دی روشنگری شوند.

 

روحانی با بیان اینکه باید بصیرت افزایی انجام دهیم، تصریح کرد: مأموریت انبیای الهی برای بشریت این است که به مردم دین‌شناسی؛ دین‌باوری و دین‌داری را بیاموزند.

 

وی با بیان اینکه در طول تاریخ جهان اسلام، مسلمانان دین‌شناس و دین‌باور نبودند اما دین‌دار هستند، خاطرنشان کرد: اگر بنا باشد ما دین‌دار باشیم اما دین‌شناس و دین‌باور نباشیم، ممکن است همسر پیغمبر هم سد راه ایشان باشد.

 

دشمنان، انقلاب اسلامی را همچون موریانه مورد هدف قرار داده‌اند

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه دشمنان، انقلاب اسلامی را همچون موریانه مورد هدف قرار داده‌اند و در این زمینه واجب است که ما بصیرت داشته باشیم، اظهار کرد: موریانه به‌گونه‌ای حمله می‌کند که ذره‌ذره به هدفش می‌رسد مانند به آتش کشیدن پرچم امام حسین توسط فتنه گران در سال ۸۸٫

 

روحانی با بیان اینکه دشمن همچون موریانه عمل و از درون انقلاب را استحاله می‌کند، افزود: دین‌باوری و دین‌شناسی جوانان این کشور را دشمن به‌صورت موریانه‌ای حمله کرده و آن‌ها را از مسجد و قرآن و اسلام دور کرده است.

 

وی با بیان اینکه اگر کسی بخواهد عرفان حقیقی اسلام را داشته باشند، خطبه اول نهج‌البلاغه امام علی (علیه‌السلام) سراسر عرفان است، گفت: انواع و اقسام دشمن موریانه گونه است و در برابر گرگ انسان باید شجاعانه بایستد اما در برابر حمله موریانه نیاز به بصیرت است.

 

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه در سال ۸۸ چند اراذل‌واوباش به بهانه آزادی خیمه امام حسین (علیه‌السلام) و مساجد را با قرآن به آتش کشیدند، تصریح کرد: اولین کسی که دعوت‌نامه سیدالشهدا را در کوفه امضا کرد عمر بن سعد است ولی در واقعه عاشورا اولین تیری که به‌سوی امام حسین (علیه‌السلام) شلیک شد توسط همین فرد بود که نشان از بی‌بصیرتی عمر بود.

 

اگر مملکت و قوا تضعیف شود جز دشمن کسی سود نمی‌برد

روحانی با بیان اینکه اگر مملکت و قوا تضعیف شود جز دشمن کسی سود نمی‌برد، خاطرنشان کرد: بصیرت مردم ما در ۹ دی ۸۸ ریشه در ۱۹ دی سال ۵۶ دارد و بصیرت ۱۹ دی ۵۶ ریشه در یاران خاص امام علی (ع) و حسین بن علی (ع) در کربلا دارد.

 

وی با بیان اینکه بصیرت یعنی اگر قرآن را بالای نیزه دیدیم بر قرآن ناطق شک نکنیم، اظهار کرد: یاران بی‌بصیرت که نماز شب می‌خواندند و سربازان امام علی (علیه‌السلام) بودند، علیه امام علی (علیه‌السلام) شدند.

 

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جریان فتنه ۸۸ چشمان ما را به‌خوبی باز کرد، افزود: همه باید مراقب باشیم، دولتمردان و سران قوا و مردم باید چشمانشان باز شود تا دشمن از راه نفوذ فتنه دیگری به پا نکند.

 

روحانی با بیان اینکه نباید مردم را نسبت به انقلاب اسلامی ناامید کرد، گفت: سران قوه نباید به‌صورت علنی باهم دیگر دعوا داشته باشند و مردم را نسبت به انقلاب ناامید کنند.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چند سال است که روی اجرای اقتصاد مقاومتی تأکیددارند اما متأسفانه درصد کمی اقتصاد مقاومتی را اجرا کردند، تصریح کرد: مسئولان به‌جای شعار دادن باید دست به عمل بزنند تا به مردم خدمت‌رسانی بیشتری صورت گیرد.

 

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه مسئولان نباید گره را روی گره اضافه کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان نباید شعار سال مقام معظم رهبری را به بازی بگیرند و آن را اجرا نکنند.

 

روحانی با بیان اینکه مردم در تمام عرصه‌های انقلاب و نظام حضور باشکوه دارند و حق این مردم است که برایشان نوکری کنیم، اظهار کرد: انسان کامل کسی است که بینش دینی، بصیرت دینی داشته و دین‌شناس باشد.

 

پایان پیام/