نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت سران آمریکا و آل‌سعود بیانگر حضور عوامل آنها میان معترضان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اعتراضات اخیر مردم در برخی از شهر‌ها، اظهار داشت: اعتراضات مردم نسبت به شرایط اقتصادی و گرانی‌ها بحق است و این تکلیف دولت و مجلس است که اقداماتی برای حل مشکلات اقتصادی مردم بیندیشند.

وی با بیان اینکه پیش از این هم مردم تجمعاتی در رابطه با مسائل اقتصادی مقابل مجلس و سایر دستگاه‌ها انجام داده‌اند، افزود: هیچ‌گاه با این اعتراضات برخورد نشده بود ولی زمانی که ما مشاهده می‌کنیم که جریانات ضدانقلاب و عامل دشمن و کسانی از سوی رسانه‌های معاند برای ایجاد شورش و ناامنی تحریک شده‌اند سبب می‌شود تا این اعتراضات از شکل صنفی و اعتراض به مسائل اقتصادی به‌سمت مسائل سیاسی و امنیتی برود.

نماینده مردم کبودرآهنگ با توجه به برخی از شعار‌های ساختارشکنانه معترضان که به‌تحریک عوامل نفوذی و منافقان داده شده بود گفت: برخی از  معترضین از حالت مسالمت‌آمیز خارج شده و عده اندکی از آنها دست به تخریب اموال عمومی و اموال شخصی مردم زده و به نیرو‌های انتظامی حمله کرده‌اند.

پورمختار با تأکید بر اینکه نیرو‌های انتظامی باید بدون ملاحظه با برهم‌زنندگان امنیت عمومی برخورد کنند، ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید به‌صورت سفت و سخت با افرادی که دست به اقدامات هنجارشکنانه زده و به حقوق مردم تعرض می‌کنند برخورد کنند.

وی با تذکر اینکه مردم معترض به مسائل اقتصادی باید مراقب باشند تا گروه‌های ضدانقلاب از اعتراضات آنها سوء استفاده نکنند، گفت: گروه‌های ضدانقلاب زمینه را برای سوء استفاده و دادن شعار‌ها و پیش‌برد اهدافشان مناسب می‌دانند و حداکثر استفاده را از این شرایط می‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با یادآوری اینکه رئیس جمهور و سناتور‌های آمریکا، سران گروهک منافقین و سران برخی از کشورهای منطقه مانند فتنه سال ۸۸ از این تجمعات حمایت کرده‌اند، افزود: حمایت مسئولان آمریکایی و سران آل سعود از تجمعات بیانگر این است که قطعاً تعدادی از عوامل آنها میان صفوف معترضان وجود دارند که شعار‌های هنجارشکنانه سر می‌دهند.

انتهای پیام/