عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنابر شاخص‌های امام، آمریکا دلسوز ما نیست؛ حق مردم باید مطالبه شود اما از راهی که دشمن شادکن نباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمد هاشمی عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو؛ در خصوص ناآرامی‌های اخیر در تهران و برخی شهرستان‌ها و اینکه آیا اساسا این نوع ناآرامی‌ها توسط مردم صورت گرفته؟ گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی شاخص‌هایی را  از طرف امام خمینی داشتیم که من به تعدادی از آن‌ها به صورت مصداقی اشاره می‌کنم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال زمانی که امام در نوفل لوشاتو بودند اوایل بهمن ماه از طرف رئیس جمهور فرانسه تماسی با ایشان گرفته شد که نماینده کارتر به همراه نماینده رئیس جمهور فرانسه می‌خواهند با امام دیدار داشته باشند امام اجازه ورود آن‌ها را صادر کرد و ساعت ۱۰ شب نماینده کارتر به اتفاق نماینده رئیس جمهور فرانسه به ملاقات امام آمدند.
هاشمی تصریح کرد: براین اساس و در این دیدار عمده بحث و توصیه آن‌ها به امام این بود که در شرایط فعلی به ایران نروید، چون خطرناک است و شرایط برای امنیت شما مهیا نیست و به دلسوزی برای امام می‌پرداختند، اما به محض خروج آن‌ها از منزل امام ایشان فرمودند: من جمعه به تهران می‌روم که این اقدام منجر به بسته شدن فرودگاه توسط بختیار شد و دو روز بعد یعنی در دوازدهم بهمن ماه امام به تهران آمدند.
عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امام فرمودند کارتر یا دولت امریکا دوست ما نیستند و دلشان برای ما نسوخته بنابراین وقتی به من توصیه می‌کنند به ایران نرو یعنی توطئه‌ای در راه است که در صورت عدم حضور من در ایران راحت‌تر عملیاتی خواهد شد.
وی نمونه دیگر عدم اعتماد امام به دشمن را در خطابه‌ای که ایشان به نمایندگان دور دوم مجلس شورای اسلامی داشتند، عنوان کرد و گفت: در مجلس دوم برخی نمایندگان خیلی تندرو بودند و براین اساس رادیو اسرائیل هم حرف‌های آن‌ها را به طور کامل پوشش می‌داد امام پس از گذشت مدتی از این رویه خطاب به آن‌ها گفت: «اَینَ تَذهَبون» به کجا می‌روید؟ کار شما این شده که به رادیو اسرائیل خوراک خبری بدهید.
هاشمی ادامه داد: به طور کلی امام در اختلافاتی که بین گروه‌های مختلف در کشور به وجود می‌آمد همواره می‌فرمودند: شما در یک کشتی هستید اگر سوراخی در آن کشتی ایجاد شود همه با هم غرق خواهید شد.
عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این سه شاخص در بیان امام خمینی برنامه عملکرد ما در عصرحاضر خواهد بود گفت: وقتی می‌بینیم که رئیس جمهور امریکا آن هم رئیس جمهور بدنام و بی عقلی مثل ترامپ از این گروه اغتشاشگر در ایران حمایت می‌کنند یا وقتی کنگره امریکا وزیر خارجه انگلیس و شیوخ منطقه به حمایت همه جانبه از ناآرامی‌ها در ایران می‌پردازند باید توجه کنیم این‌ها دلسوز ملت نیستند.

وی ادامه داد: نباید اجازه داد کسانی که تا دیروز دشمن ملت بودند، امروز در لباس دوست و دلسوز ظاهر شوند.
هاشمی تصریح کرد: حتی اگر این گروه خواسته‌هایشان منطقی باشد نحوه طرح این مطالبات به این شکل فریب و موج سواری دشمن است و به ضرر ملت تمام خواهد شد.
عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به قوانین ضد ایرانی تصویب شده توسط رئیس جمهور امریکا گفت: همین قوانینی که پس از روی کار آمدن ترامپ تصویب شد برای ایرانیانی که سالیان طولانی ساکن امریکا بودند شرایط سخت و دشواری را ایجاد کرد و حتی اجازه ورود دارو برای بیماران را نیز از ما سلب کرد.

هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: به اعتقاد من حق این افراد باید مطالبه شود، اما از راهی که دشمن شاد کن نبوده و به ضرر ملت نباشد.