دبیر حزب موتلفه گیلان با اشاره به ردپای عناصر ضدانقلاب و نظام سلطه برای در هم شکستن هیبت جمهوری اسلامی در اعتراضات به‌حق اقتصادی مردم گفت: مردم خواهان مبارزه شدید با مفاسد اقتصادی هستند اما عناصر ضدانقلاب از حضورشان سوءاستفاده کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حسن کربلایی با اشاره به اعتراضات عده‌ای از مردم در پی وضعیت بد اقتصادی و سوءاستفاده عناصر ضدانقلاب از فضای موجود اظهار کرد: جمهوری اسلامی آزادی‌های مدنی به مردم داده است تا در مواقع گوناگون بتوانند اظهارنظر کنند.

وی با اشاره به آزادی مردم در انتخابات و برگزیدن شخص موردنظر خود از بین کاندیداها افزود: اظهارنظر و بیان آزاد به مردم حقی هست که جمهوری اسلامی به مردم داده و بهترین شیوه اظهار و نظر در حکومت نیز به نظر می‌رسد همین شیوه باشد.

دبیر حزب موتلفه گیلان بابیان اینکه باید مدیران باب تبع و بر اساس تحقیق را برگزینیم تا بتوانیم در عرصه‌های مختلف از آن‌ها حمایت کنیم، گفت: راه‌های دیگری هم وجود دارد تا مردم بتوانند با مراجعه به مسئولین و یا رسانه‌ها دغدغه‌های خود را اعلام کنند تا مسئولان از حرف‌های آن‌ها باخبر شوند.

کربلایی با اشاره به توطئه‌چینی آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی مبنی بر یافتن راهی برای اغتشاش در ایران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین کشور محسوب می‌شود و افتخاراتی را رزمندگان ایران در بیرون از مرزها کسب کرده‌اند به‌طور طبیعی دست‌هایی به کار افتاد تا هیبت و عظمت جمهوری اسلامی را در هم بشکند.

وی با اشاره به میدان‌داری عده‌ای از عناصر ضدانقلاب در بستر اعتراضات اقتصادی در کشور افزود: برخی‌ها با سوءاستفاده از وضعیت بد اقتصادی نظیر حقوق نجومی، حذف یارانه‌ها و گرانی‌ها و رکود و غیره در کشور ابتدا مردمی را جمع کردند و سپس از حضور آن‌ها در جهت براندازی اصل نظام به کار گرفتند.

دبیر حزب موتلفه گیلان با تأکید بر اینکه وضعیت بد اقتصادی فعلی برازنده مردم در جمهوری اسلامی نیست و مردم حق‌دارند معترض باشند، خاطرنشان کرد: از لابه‌لای اعتراضات مردمی که ریشه اقتصادی داشت شعارهایی ساختارشکنانه بیرون آمد و اشخاصی شعارهای براندازانه سر دادند که با اهداف اولیه مردم همخوانی نداشت.

کربلایی با اشاره به پاسخ محکم مردم به شعارهای دشمن ‌شاد کن عده‌ای قلیل از سوءاستفاده کنندگان وابسته به غرب بیان کرد: متأسفانه عناصر ضدانقلاب از مردمی که حقشان اعتراض از وضعیت موجود بود و گرفتاری‌های بسیار شدید اقتصادی دارند سوءاستفاده کردند و باید مردم مراقب باشند که با هر اطلاعیه و بیانیه‌ای به میدان نیایند.

وی با اشاره به اعتراضات فتنه آلود عده‌ای در گیلان گفت: پس از حضور مردم در تجمعات شعارهایی از طرف برخی در کف خیابان‌ها شنیده شد که نشان داد دست‌هایی پشت پرده وجود دارد و قرار است از حضور مردم سوءاستفاده شود تا به اهداف شوم خودشان برسند.

دبیر حزب موتلفه گیلان با اشاره به تحریک فتنه جویان از سوی عناصر ضدانقلاب و شبکه‌های ماهواره‌ای و تلگرامی معاند نظام، بیان کرد: گروهک منافقین مرتب از طریق کانال‌های تلگرامی پرمخاطب مردم را برای ایجاد ناامنی‌ها ازجمله ساخت بمب‌های دستی و حمله به مراکز خاص تحریک می‌کرد اما حضور چشمگیر مردم رشت موجب شد تا بخش زیادی از اتفاقات ناگوار را در سطح استان شاهد نباشیم.

کربلایی با اشاره به همراهی پرشور نیروهای مردمی در سطح شهر رشت گفت: مردم در تجمع اخیر خود همان شعارهای مردمی را سر دادند و خواهان مبارزه شدید با مفاسد اقتصادی از سوی شدند.

وی بابیان اینکه عده‌ای از نوجوانان در جمع معترضان از شعارهای غیرهمسو استفاده کردند که روی هیجان و احساسات به کف خیابان‌ها هدایت‌شده بودند، خاطرنشان کرد: حضور چشمگیر و گسترده مردم رشت بار دیگر موجب خنثی شدن توطئه‌های بیگانگان شد که از این بابت باید از مردم رشت نهایت تقدیر و تشکر را داشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس