سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران گفت که دولت آمریکا تمامی گزینه‌ها برای بازگرداندن تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران به موجب توافق هسته‌ای را روی میز نگاه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گزینه‌های خود برای بازگرداندن تحریم‌های رفع‌شده ذیل برجام علیه ایران را حفظ کرده است.

دونالد ترامپ طبق قوانین داخلی آمریکا بایستی در میانه‌های ماه ژانویه برای تمدید تعلیق تحریم‌ها علیه ایران، به موجب تعهدات این کشور در توافق هسته‌ای تصمیم بگیرد. در صورتی که ترامپ از امضای معافیت‌های تحریمی برای ایران خودداری کند، آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

سندرز در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا آشوب‌ها در ایران دست رئیس‌جمهور آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه این کشور را باز نگاه داشته گفت: «ببینید، ما مطمئناً گزینه‌های خودمان را از لحاظ تحریم‌ها روی میز نگاه می‌داریم. درباره امضای معافیت‌های تحریمی در ماه ژانویه، رئیس‌جمهور هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته، اما او تمامی گزینه‌ها را در این زمینه روی میز نگاه خواهد داشت.»

سخنگوی کاخ سفید، در ادامه در جواب اینکه آیا اعتراضات محاسبات ترامپ در این زمینه را تحت تأثیر قرار داده گفت: «الزاماً نه. منظورم این است که رئیس‌جمهور مواضع بسیار روشنی در حمایت از مردم ایران اتخاذ کرده است. درباره امضای معافیت‌های تحریمی او هنوز تصمیمی نگرفته، اما تمامی گزینه‌ها درباره آن را روی میز نگاه خواهد داشت.»

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم