رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان لنگرود با بیان اینکه از آغاز سال جاری تاکنون از شش هزار و ۱۹۴ مراجعه‌کننده به پایگاه انتقال خون این شهرستان، پنج هزار و ۱۵۷ نفر خون سالم اهدا کرده‌اند، گفت: اهدای این میزان خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

کاوه پورحاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه از آغاز سال جاری تاکنون از شش هزار و ۱۹۴ مراجعه‌کننده به پایگاه انتقال خون این شهرستان، پنج هزار و ۱۵۷ نفر خون سالم اهدا کرده‌اند، اظهار کرد: اهدای این میزان خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

 

وی تصریح کرد: از مجموع اهداکنندگان خون، تعداد پنج هزار و ۴۶ نفر مرد و ۱۱۱ نفر زن هستند که خون‌های اهداشده علاوه بر تأمین نیاز واحدهای درمانی شهرستان به مرکز استان و شهرستان‌های هم‌جوار ارسال می‌شود.

 

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان لنگرود گفت: اهداکنندگان مستمر خون، یاوران همیشگی بیماران نیازمند به خون هستند که به‌محض تماس و درخواست از آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به اهدای خون اقدام می‌کنند.

 

پورحاجی با بیان اینکه خون ۲۰۰ نفر نیز مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد، خاطرنشان کرد: داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۶۵ سال سن و نداشتن بیماری‌های قلبی و ریوی از شرایط اهدای خون است.

 

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان لنگرود ضمن دعوت از خیرین این شهرستان جهت اهدای خون به نیازمندان جامعه، خاطرنشان کرد: پایگاه انتقال خون این شهرستان همه‌روزه به جزء ایام تعطیل از ساعت هشت صبح تا ۱۴ ظهر جهت خدمت‌رسانی به اهداکنندگان خون فعال است.

انتهای پیام/