عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور از پیشنهاد هفت هزارمیلیاردی دولت برای رفع فقر در لایحه بودجه ۹۷ خبر داد و گفت: دولت محل تخصیص اعتبارات مقابله با فقر را مشخص کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جبار کوچکی نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به موضوع رفع فقر مطلق مدنظر رئیس‌جمهوری اظهار کرد: دولت هفت هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۹۷ برای رفع فقر پیشنهاد کرده است.

وی بابیان اینکه مشخص نبودن محل تخصیص اعتبارات بودجه مقابله با فقر سؤال‌برانگیز است، افزود: دولت در لایحه بودجه سال آینده دقیقاً مشخص نکرده که از کدام محل برای پرداختن به رفع فقر مطلق اقدام خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه موضوع فقر تنها با ارائه طرح و لایحه امکان‌پذیر نیست، گفت: دولت و مجلس باید برای ریشه‌کن کردن فقر و ارتقا و بهبود کیفیت زندگی مردم برنامه منسجم و هدفمند طراحی و اجرا کند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور خاطرنشان کرد: دولت باید مشخص کند که محل بودجه مقابله با فقر از بودجه کمیته امداد و بهزیستی است و یا اینکه منابع دیگری را برای مبارزه با فقر در نظر دارد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بهبود کیفیت زندگی و تأمین معیشت مطلوب، گفت: دولت باید برنامه‌ها و طرح‌هایی را که در گذشته به آن تاکید شده و اکنون نیز دولت بر اجرای آن‌ها مصمم است تاکید داشته باشد.

انتهای پیام/