امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آغاز طرح تحول سلامت یکی از کارهای خوب دولت یازدهم بود، گفت: چرا طرح تحول سلامت از آبان سال جاری بیمه سلامت تعطیل شد که موجب شلوغی بیماران در بیمارستان‌ها شد، بیمار با بیمه سلامت به درمانگاه‌ها نیز می‌توانست مراجعه و درمان شود ولی با قطع بیمه سلامت دولت فشار را از خود برداشت و بر دوش مردم انداخت، این کارها درد مردم را تشکیل نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به تقارن شهادت حضرت زهرا (س) و دهه فجر انقلاب اظهار کرد: فاطمیه مکتب حق‌شناسی، ولایت مداری و غیرت دینی است و انقلاب اسلامی با الگو گیری از این فرهنگ موفق به غلبه بر استکبار شد.

 

وی با بیان اینکه نه فاطمیه فدای جشن انقلاب شود و نه جشن انقلاب فدای فاطمیه شود افزود: می‌توان باتدبیر و برنامه‌ریزی درست به‌گونه‌ای عمل کرد که کرامت و این ایام باصلابت حفظ شود.

 

امام‌جمعه لنگرود تصریح کرد: هرچه داریم از برکت ایام فاطمیه و حضرت زهرا (س) است و این ایام باید سراسر شور و شعور باشد و هیئت‌ها مانند ایام محرم و عاشورا برای حضرت زهرا (س) عزاداری کنند.

 

سلیمانی با بیان اینکه یادآوری خاطرات انقلاب به دو جهت مهم است بیان کرد: مدارس، روحانیون، مداحان و … باید چهره واقعی رژیم سفاک شاهنشاهی را به مردم نشان دهند که چه بر سر مردم گذشت و حتی کار را به‌جایی بردند که ارزش حیوان آمریکایی از شاه ایران بیشتر بود و اگر کسی به حیوان آمریکایی اهانت می‌کرد باید محاکمه می‌شد ولی کسی با شهروند ایرانی کاری نداشت.

 

وی آثار، برکات و دستاوردهای انقلاب را دومین جهت مهم یادآوری دوران انقلاب دانست و افزود: نباید خدمات شایانی که در طول عمر انقلاب نادیده گرفته شود و باید خدمات دولت‌ها در طول عمر انقلاب برای همگان بازگو شود.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به پیام امام خامنه‌ای به مستندسازان بیان کرد: رابطه امام خامنه‌ای با جوانان پیوسته است و مانند بسیاری از مسئولین نیستند که از جوان و جوانی هیچ خبری ندارند و هرزمانی که مسئول یا دستگاهی به جوانان حمله‌ای کرد رهبری تمام‌قد پشت جوانان ایستاد.

 

سلیمانی با بیان اینکه رابطه خوب امام خامنه‌ای با جوانان نشان‌دهنده عمق ارتباط عاطفی و شناخت صفای جوانی جوان است بیان کرد: جهت‌گیری انقلابی و اینکه دشمن برای انقلابی ماندن و انقلابی گری نقشه دارد یکی از موضوعات مهم امام خامنه در پیام به مستندسازان جوان بود.

 

وی با بیان اینکه رهبری فرمودند انقلاب و مستقل کارکنید تصریح کرد: جوانان انقلابی مسئولان را با نقد منصفانه و تعهد انقلابی مورد خطاب قرار دهند تا در مسیر پیشرفت کشور گام بردارند.

 

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه لازمه پیشرفت کشور حاشیه‌سازی نیست افزود: لازمه حل مشکلات کشور این نیست که عده‌ای عده دیگر را بکوبند، جامعه نیاز به یک تشکیل و آرامش دارد و این آرامش با سروصدا حاصل نمی‌شود.

 

سلیمانی گفت: امروز احدی نیست که بگوید مملکت گل‌وبلبل است که هرکسی بگوید یا ناشی از جهل است یا ناشی از غفلت اوست، مشکلات در کشور وجود دارد و تعارف هم نداریم، اما حل این مشکلات با آرامش حل خواهد شد و یکی از راه‌های آرامش جامعه این است که قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی جدی باشد.

 

وی با بیان اینکه آغاز طرح تحول سلامت یکی از کارهای خوب دولت یازدهم بود، گفت: چرا طرح تحول سلامت از آبان سال جاری بیمه سلامت تعطیل شد که موجب شلوغی بیماران در بیمارستان‌ها شد، بیمار با بیمه سلامت به درمانگاه‌ها نیز می‌توانست مراجعه و درمان شود ولی با قطع بیمه سلامت دولت فشار را از خود برداشت و بر دوش مردم انداخت، این کارها درد مردم را تشکیل نمی‌دهد.

 

امام‌جمعه لنگرود خاطرنشان کرد: به دولت توصیه می‌کنیم به نیروی جوان، اقتصاد مقاومتی، کارهایی که فشار را از مردم بردارد توجه بیشتری شود.

 

سلیمانی با اشاره به سرد شدن هوا و بارش برف تصریح کرد: در سرمای زمستان گاز شهری کسی قطع نشود، درست است که برخی قانون‌گریزی می‌کنند ولی تحقیق کنند که دلیل عدم پرداخت بدهی مشترک چه چیزی است که آیا تعمدی بوده یا واقعاً مشکلی دارد.

 

وی بیان کرد: مردم نیز با توجه سرد شدن هوا صرفه‌جویی بیشتری کنند و در خدمت‌رسانی دستگاه‌های خدمت رسان به مردم کمک کنند.

 

انتهای پیام/