انتقاد از سهم ناچیز ایران در صادرات محصولات کشاورزی/ محصولات کشاورزی برای صادرات نیازمند کیفیت تولید و داشتن ظاهری مناسب هستند
انتقاد از سهم ناچیز ایران در صادرات محصولات کشاورزی/ محصولات کشاورزی برای صادرات نیازمند کیفیت تولید و داشتن ظاهری مناسب هستند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سهم ناچیز ایران در صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات کشاورزی برای صادرات نیازمند داشتن کیفیت تولید و ظاهری مناسب هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدصادق حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با انتقاد از سهم ناچیز ایران در صادرات محصولات کشاورزی به بازارهای هدف اظهار کرد: محصولات کشاورزی کشور هنوز نتوانسته برای صادرات به کشورهای همسایه ازجمله عراق صادر شوند.

وی یکی از دلایل جا ماندن محصولات کشاورزی ایران در بازارهای هدف را نداشتن ظاهر مناسب و چشمگیر محصولات دانست و افزود: دلیل اصلی کاهش صادرات محصولات کشاورزی در کشور عدم بسته‌بندی شکیل و استاندارد محصولات تولیدی در کشور است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف‌کنندگان در سایر کشورها نیز دنبال محصولات ارگانیک و سالم هستند گفت: عدم کنترل تزریق کود و سم توسط کشاورزان در مزارع تولیدی محصولات کشاورزی از دیگر دلایل پذیرفته نشدن محصولات کشاورزی تولیدی ایران است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از محصولات کشاورزی تولیدشده در کشور به عراق صادر می‌شوند اما به دلیل نداشتن ظاهر مناسب و یا کاهش کیفیت تولید به کشور برمی‌گردند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار عراق به لحاظ فرهنگی و تعاملات سیاسی باید در دست ایرانیان باشد تصریح کرد: تجار نمی‌توانند محصولات کشاورزی تولیدشده را به عراق که طبیعتاً بازار آن در دست ایران است صادر کنند اما شرط صادرات محصولات کشاورزی داشتن کیفیت و ظاهر مناسب است.

انتهای پیام/