شهید فیاض قانع پرشکوه را بیشتر بشناسیم + عکس
شهید فیاض قانع پرشکوه را بیشتر بشناسیم + عکس

شهید فیاض قانع پرشکوه در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۶۲ پس از جان‌فشانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در منطقه گیلان غرب براثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای پرشکوه؛ یکی از روستاهای لنگرود به خاک سپرده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شهید فیاض قانع پرشکوه در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۴۴ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در بخش کومله لنگرود دیده به جهان گشود.

وی دوران کودکی خود را در دامان خانواده و با عشق به اهل‌بیت (ع) سپری و از همان دوران کودکی در مراسم‌های مذهبی شرکت می‌کرد.

آقا فیاض تحصیلات خود را تا مقطع راهنمایی گذراند و با شنیدن سخنان امام خمینی (ره) عاشق مکتب انقلاب شده و همگام با مردم انقلابی در راه‌پیمایی‌ها و تظاهرات علیه حکومت فاسد پهلوی شرکت می‌کرد.

وی که تشنه‌ حضور در میدان نبرد علیه دشمنان بعثی بود، در ۱۳۶۲ به‌صورت سرباز ارتش قدم به میدان ایثار گذاشت و در عملیات ثامن‌الائمه (ع) حضور یافت.

شهید فیاض قانع پرشکوه سرانجام در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۶۲ بعد از جان‌فشانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در منطقه گیلان غرب براثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای پرشکوه؛ یکی از روستاهای لنگرود به خاک سپرده شد.

قطعه‌ای از وصیت‌نامه: چشمانم را باز بگذارید تا کوردلان بدانند کورکورانه بدین راه نرفتم.