نیکی هیلی: در صورت اقدام علیه برنامه موشکی ایران در برجام می‌مانیم

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که در صورت اقدام بین‌المللی علیه برنامه موشکی ایران، دولت آمریکا در توافق هسته‌ای با این کشور خواهد ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، طی دیدار با  سفیران کشورهای عضو در شورای امنیت سازمان ملل متحد در واشنگتن، ماندن کشورش در توافق هسته‌ای ایران را به اقدام بین‌المللی علیه برنامه موشکی ایران مشروط کرد.

به نوشته آسوشیتدپرس، «هیلی» که در ماه‌های گذشته با کنار راندن «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا رهبری تلاش‌ها در کابینه ترامپ برای افزایش فشار بر ایران در زمینه برجام را به عهده گرفته گفت تلاش‌های جهانی برای تنبیه ایران در زمینه موشکی می‌تواند رئیس‌جمهور آمریکا را به ماندن در توافق هسته‌ای مجاب کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که فرانسه، به عنوان یکی از طرف‌های کلیدی توافق هسته‌ای برجام اخیراً حملات لفظی به ایران را بر سر برنامه موشکی این کشور تشدید کرده است.

سفیر آمریکا، بعد از شرکت در ضیافت نهار با ترامپ، همراه با سفرای ۱۵ کشور عضو شورای امنیت درباره این نشست گفت: «کارساز است. آنها شروع به صحبت کردن درباره تخلفات ایران کرده‌اند.»

انتهای پیام/