رئیس سازمان چای کشور با اشاره به واریز مبلغ ۷ میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان به حساب چایکاران گفت: تاکنون ۸۷ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدولی روزبهان اظهار کرد:  مبلغ ۷ میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شد که با احتساب مبالغ پرداختی تاکنون ۸۷ درصد از مطالبات کشاورزان چایکار شمالی پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: از ابتدای شروع پرداخت مطالبات چایکاران شمالی تاکنون به‌طور مجموع بالغ بر ۱۷۷ میلیارد تومان از این معوقات پرداخت شده و ۱۳ درصد باقی‌مانده نیز به‌زودی به حساب آنان واریز می‌شود.

روزبهان باقیمانده مطالبات چایکاران را از لحاظ ریالی برشمرد و افزود: معوقات باقی‌مانده چیزی در حدود ۲۶ میلیارد تومان است که امیدواریم با تصمیم‌گیری‌هایی که در سطح کلان و در سازمان چای کشور اتخاذ می‌شود به حساب کشاورزان پرداخت شود.

وی در مورد صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور ابراز داشت: تاکنون به تعداد ۹ هزار و ۸۲۴ نفر از کشاورزان چایکار شمالی مبلغ ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وام کم بهره به‌صورت قرض الحسنه با سود ۴ درصد پرداخت شده است.

روزبهان سهم هر هکتار را از این تسهیلات برشمرد و افزود: برای هر هکتار از باغات چای مبلغ ۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده که تاکنون نسبت به پرداخت آن اقدام شده و انتظار می‌رود با استقبال کشاورزان چایکار شمالی و در صورت اعلام تقاضای آنان این میزان پرداخت تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، وی درباره بیمه باغات چای توسط کشاورزان اظهار داشت: چایکاران شمالی تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه امسال فرصت دارند نسبت به تکمیل اطلاعات خود نسبت به بیمه کردن محصولات باغات چای خود تا تاریخ اعلام شده توسط سازمان چای اقدام کنند.

وی همچنین از طرح بیمه فراگیر محصول باغات چای سخن گفت و خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با نهایی شدن طرحی ویژه در مورد بیمه محصول چای از طریق اتحادیه چایکاران و با همکاری صندوق توسعه چای کشور مقدمات انجام بیمه فراگیر را برای کشاورزان فراهم کنیم.

رئیس سازمان چای کشور در مورد سطح زیر کشت چای شمال تصریح کرد: بیشترین میزان سطح زیر کشت باغات چای کشور در استان‌های گیلان و مازندران قرار دارد که استان گیلان و شهرستان لاهیجان با دارا بودن بیشترین میزان باغات چای شمال در رتبه نخست قرار دارند.

انتهای پیام/