روایت آیت الله قربانی از علاقه مقام معظم رهبری به لاهیجان

نماینده ولی فقیه در گیلان، لاهیجان را دارای تاریخی غنی و مفاخر بسیار دانست و گفت: مسؤولان از مفاخر لاهیجان در راستای بهسازی مادی و معنوی جامعه استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از لاهیجان، آیت الله قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان با تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: دنیا در روز ۲۲ بهمن خروش ملت ایران در حمایت از انقلاب اسلامی را مشاهده می‌کند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پیش از انقلاب دو شب را در لاهیجان و در خانه ی من سپری کردند افزود: ایشان گفتند که تمایل دارم در لاهیجان زندگی کنم، ایشان (مقام معظم رهبری) به لاهیجان علاقه مند هستند.

وی با بیان اینکه لاهیجان شهری است که سابقه دو هزار ساله دارد و بزرگان و مراجع و دانشمندان از اینجا برخواستند افزود: دکتر مجتهدی ها، حکیم زاده ها از این شهر برخواستند که در کتابی که در این باره نوشته ام نام ۲۵ شخصیت لاهیجانی را در آن آورده ام.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه دو کار ماندگار برای خود به یادگار بگذارید افزود: ما با نشاط مردم موافق هستیم ولی نشاط باید مشروع باشد، کارهای ماندگار کنیم که برای فرهیختگان اسوه باشد تا سابقه فرهیختگی شهرستان لاهیجان نشان دهد.

وی با بیان اینکه بزرگ شهر لاهیجان ملا عبدالرزاق لاهیجی داماد ملاصدرا است که امام خمینی(ره) کتاب ایشان را در قم تدریس می کردند افزود: نمادی برای شخصیت های بزرگ لاهیجان در شهر درج کنید بزرگان شهر را برای مردم بیان کنید.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دارای فرهنگی غنی و مردم خوبی هستیم، خاطرنشان کرد: اکنون فرهنگ غربی در شهرها اثر خود را به‌جا گذشته و برطرف کردن آن نیازمند توجه ویژه است.

وی ملاعبدالرزاق لاهیجی، سلار دیلمی، ملاعبدالله مازندرانی اهل دیوشل و … را از مفاخر لاهیجان برشمرد و گفت: برگزاری کنگره و احداث نماد شخصیت‌های بزرگ برای معرفی به شهروندان در دستور کار مسؤولان شهری لاهیجان قرار گیرد.

آیت‌الله قربانی، لاهیجان را شهری ذاتا فرهنگی توصیف کرد و متذکر شد: با احداث نماد فرهیختگان می‌توان لاهیجان را به شهر فرهنگی تبدیل کرد تا در تاریخ جاویدان بماند.