امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه اراده جدی برای رونق کشاورزی در گیلان وجود ندارد گفت: نمایندگان گیلان باید از حق کشاورزان استان خود دفاع کنند ولی باید توجه کنند که در مورد پیگیری وضعیت کشاورزان جناحی عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود اظهار کرد: زمینه های های تقوا گسترده و در موضوعات مختلف است که یکی از آن‌ها تقوایی مالی است که انسان به اینکه چه مالی را کسب می‌کند حساس باشد.

 

وی با بیان اینکه اگر در جامعه تقوا کم شود آسیب‌های اجتماعی نیز گسترده می‌شود گفت: یکی از آفت‌های آخرالزمان شیطان مالی است که اگر مردم به این موضوع حساس نباشند با بی‌تقوایی مالی زمین می‌خورند.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به وجود فساد و لزوم مبارزه با آن در جامعه بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که با فساد مبارزه و مقابله شود و مسئولان نیز به‌جای عمل، صرفاً لفظ مبارزه با فساد را تکرار می‌کنند.

 

سلیمانی با بیان اینکه مسئولین وظیفه مبارزه با فساد و ارتشاء را دارند افزود: آن‌کسی که باید بگویند با فساد مبارزه شود مردم هستند نه مسئولان که با تکرار این واژه کار را به امروز و فردا رها می‌کنند.

 

خطیب جمعه لنگرود بزرگ‌ترین عامل فساد در کشور را رانت اطلاعاتی دانست و تصریح کرد: نباید در زمینه فساد کوتاه بیاییم و اگر رانت‌ها کنار برود جوانان ثابت می‌کنند که می‌توانند کارهای بزرگی را برای توسعه و پیشرفت کشور انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: جوانی که با برد هزار کیلومتر موشک تولید می‌کند پس می‌تواند لوازمی نظیر موبایل را نیز تولید کند، این نشان می‌دهد که اگر به جوانان جولان لازم داده شود کارهای نشدنی را شدنی می‌کنند.

 

سلیمانی با اشاره به توهین‌های آمریکا علیه ملت ایران گفت: آمریکا از گسترش اسلام و موجب بیداری اسلامی در جهان خشمگین است که در سخنرانی‌های خود ملت ایران را مورد توهین و تهمت قرار می‌دهند ولی مردم ایران در راهپیمایی امسال صدای مرگ بر امریکا را بلندتر از سال‌های گذشته سر می‌دهند.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به وضعیت بغرنج مردم و گلایه کشاورزان گیلان بیان کرد: توزیع برنج‌های خارجی توسط دولت در بازارها آغاز شد این در حالی است که هزاران تن از برنج کشاورزان گیلانی در انبارها وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه از جهاد کشاورزی ناامید شدیم افزود: نمایندگان گیلان در باب وضعیت کشاورزان وارد عمل شوند و با یکدیگر همراه باشند تا به وضعیت کشاورزان رسیدگی شود، دولت باید قدر این مردم بداند، حداقل اگر باری از دوش مردم برنمی‌دارید باری اضافه نکنید.

 

سلیمانی با بیان اینکه اراده جدی برای رونق کشاورزی در گیلان وجود ندارد گفت: نمایندگان گیلان باید از حق کشاورزان استان خود دفاع کنند ولی باید توجه کنند که در مورد پیگیری وضعیت کشاورزان جناحی عمل نکنند.

 

انتهای پیام/