مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به برنامه‌های منابع طبیعی برای روز درختکاری در اسفندماه بیان کرد: در هفته درختکاری امسال با مشارکت منابع طبیعی و بخش خصوصی بالغ‌بر دو میلیون اصله نهال در استان گیلان کاشته می‌شود.

محسن یوسف پور در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: استان گیلان به دلیل شرایط آب و هوایی، اقلیمی و پوشش سبز و وجود کوه و دریا و کشاورزی شرایط بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دارد که یکی از تأکیدات استاندار گیلان نیز توسعه اکو توریسم در استان است.

 

وی با بیان اینکه اکثر نقاط استان گیلان ظرفیت توسعه گردشگری را دارند افزود: طبق ماده ۳ قانون در راستای توسعه اکو توریسم می‌توانیم عرصه جنگلی را به مدت ۱۰ سال برای بهره‌برداری در زمینه گردشگری در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهیم که تا سه دوره نیز قابل تمدید است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به دو روش برخورد با پدیده زمین‌خواری در گیلان گفت: روش اول برای کسانی است که زمین‌خواری در حال انجام است که طبق قانون به‌شدت با این موضوع برخورد می‌کنیم و روش دوم برای موضوعاتی است که اراضی تصرف‌شده که طبق قانون اداره کل منابع طبیعی پیگیری می‌کند.

 

یوسف پور با اشاره به برنامه‌های منابع طبیعی برای روز درختکاری در اسفندماه بیان کرد: در هفته درختکاری امسال با مشارکت منابع طبیعی و بخش خصوصی بالغ‌بر دو میلیون اصله نهال در استان گیلان کاشته می‌شود.

 

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات برای منابع طبیعی و آبخیزداری در سال جاری تصریح کرد: در سال جاری ۹ میلیارد تومان در بخش آبخیزداری به این اداره تخصیص داده شد که حدود سه برابر سال گذشته بود.

انتهای پیام/