نیکی هیلی: زمان اقدام علیه ایران در شورای امنیت است

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل بار دیگر با تاکید بر ادعاهای ضد ایرانی خود در زمینه انتقال سلاح به یمن، می‌گوید، زمان آن است که شورای امنیت علیه ایران اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل روز گذشته (پنجشنبه) خواستار اقدام شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران شد.

وی که به دلیل مواضع ضد ایرانی‌اش شهرت دارد، اعلام کرد که اکنون زمان آن رسیده است که شورای امنیت به دنبال انتشار گزارش کارشناسان سازمان ملل مبنی بر انتقال تسلیحات از ایران به یمن عمل کند.

هلی در بیانیه‌ای در این مورد اعلام کرد: «در این گزارش به مسایلی که ما چندماه پیش گفته بودیم، پرداخته شده است. ایران به صورت غیرقانونی تسلیحات را به (یمن) می‌فرستد و به این ترتیب چندین قطعنامه سازمان ملل را نقض کرده است.»

وی تاکید کرده است که جهان نمی‌تواند اجازه دهد که این نقض قانون بدون پاسخ باقی بماند و ایران باید با پیامدهای چنین اقدامی مواجه شود.

ایران قویا ادعاهای مطرح شده از جانب هیلی را تکذیب کرده است.

این موضع‌گیری در شرایطی صورت می‌گیرد که عربستان و متحداش یمن را محاصره کرده‌اند و حتی اجازه انتقال مواد غذایی به این کشور را هم نمی‌دهند. همچنین مشخص نیست که آیا روسیه از هر اقدامی علیه ایران حمایت خواهد کرد یا خیر.

هیلی که از زمان آغاز به کار در منصب نمایندگی آمریکا در سازمان ملل همواره در جلسات مختلف علیه ایران صحبت کرده، مدتی پیش هم حمایت خود را اغتشاشات در چند شهر ایران ابراز داشت.

انتهای‌پیام/