رضا جواهری یکی از سرمایه‌گذارانی است که وضعیت پیله ابریشم و جریمه‌های سنگین بانک‌ها وی را زمین‌گیر کرده است که در این زمینه گلایه داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، علی ریعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پنج بهمن‌ماه گذشته برای  بازدید از چند پروژه عمرانی وارد لنگرود شد و در جلسه شورای اداری با حضور سرمایه‌گذاران لنگرودی شرکت کرد تا از دغدغه‌های آنان آشنا شود.

رضا جواهری یکی از سرمایه‌گذارانی است که وضعیت پیله ابریشم و جریمه‌های سنگین بانک‌ها وی را زمین‌گیر کرده است که در این زمینه گلایه داشت.

 

فیلم کامل صحبت وی در جلسه با وزیر کار را در زیر ببینید.

 

در زمان اوج پیله ابریشم در گیلان، طی صحبتی که با استاندار وقت و نماینده ولی‌فقیه انجام شد از من خواسته شد که کارخانه ریسندگی ایجاد کنم که این کارخانه را با زیربنای هفت هزار مترمربع و سرمایه ۱۰ میلیارد تومان احداث کردم که ۲۸ تریلی ماشین‌آلات برای کارخانه را نیز از کشور ژاپن خریداری کردم.

احداث این کارخانه موجب اشتغال برای ۳۰۰ نفر شد که ظرفیت تولید ابریشم در هرسال نیز ۳۰۰ تن بود.

به دلیل نبود پیله ابریشم در دو سال اخیر، تعداد کارگران کارخانه از ۳۰۰ نفر به ۱۴ نفر رسید و درنتیجه نتوانستیم ادامه کار دهیم.

از ۱۰ میلیارد سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰۰ میلیون تومان از پنج بانک تسهیلات دریافت کرده بودم که تاکنون چهار میلیارد بابت تسهیلات به بانک‌ها پرداخت شد و بازهم بانک‌ها دو میلیارد تومان مطالبه می‌کنند.

بانک‌ها ما را از بین می‌برند، ما ۵۰۰ میلیون تومان وام گرفتیم، تاکنون از بهره و جریمه و غیره چهار میلیارد پرداخت کردیم و با این وضعیت توان ادامه حیات نداریم.

دانلود