مدیرکل آب منطقه‌ای نگاه محبت‌آمیزتری به دیلمان داشته باشد
مدیرکل آب منطقه‌ای نگاه محبت‌آمیزتری به دیلمان داشته باشد

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه مدیرکل آب منطقه‌ای نگاه محبت‌آمیزتری به دیلمان داشته باشد گفت: سیاهکل و دیلمان در سال‌های گذشته از توسعه بازماندند که دلیل آن به‌واسطه توزیع بودجه به‌صورت سرانه بوده که جمعیت ما نسبت به وسعت خیلی کم‌تر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، رضا اسلامی در نشست خبری اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بخش دیلمان ایجاد سد گولک است که احداث آن موجب جمع شدن آب پشت سد و تقویت چشمه‌های زیرزمینی می‌شود تا در زمان بارش کم، بتوان از چشمه‌های پر آب مشکل مردم را حل کرد.

وی با بیان اینکه احداث سد گولک ظرفیت نگه‌داری یک‌میلیون مترمکعب آب در پشت سد را دارد افزود: باید آب منطقه‌ای در این مسائل جدی‌تر ورود کند تا احداث این سد موجب بهره‌برداری مردم منطقه گردد که بخش اعظمی از مشکلات را نیز رفع می‌کند.

فرماندار سیاهکل گفت: درصد بهره‌مندی روستایی‌ ما نسبت به استان، دو درصد بالاتر است ولی امکان اینکه آب مستمری در اختیار روستاها قرار بگیرد وجود ندارد.

اسلامی با بیان اینکه احداث سد گولک مشکل آب چندین هزار هکتار اراضی کشاورزی و شرب مردم را حل می‌کند تصریح کرد: با توجه به تراز ارتفاعی این سد ظرفیت تنظیم حدود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب وجود دارد که در مناطق پایین‌دست، بخش اعظمی از دیلمان را پوشش داده و مشکل آب مردم را حل می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیرکل آب منطقه‌ای نگاه محبت‌آمیزتری به دیلمان داشته باشد بیان کرد: سیاهکل و دیلمان در سال‌های گذشته از توسعه بازماندند که دلیل آن به‌واسطه توزیع بودجه به‌صورت سرانه بوده که جمعیت ما نسبت به وسعت خیلی کم‌تر است.

فرماندار سیاهکل با اشاره به نیاز روستاهای سیاهکل به بهداشت، آب و امکانات گفت: شهرستان سیاهکل به‌عنوان یک ابر شهرستان مدیریتی بوده که در کمبود بودجه خیلی حرف دارد و باید حداقل تراز درآمدی مردم این منطقه به شهرستان‌های هم‌جوار برسد.

انتهای پیام/