امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه تجمل‌گرایی، ویژه خواری و اشرافی گری در بین مسئولان موج می‌زند گفت: یک سری سهم خواهی های مسئولان جوانان کشور را به خطر انداخته و سیستم نظام را مخل کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم آذربایجان اظهار کرد: خطر ارتجاع و اشرافی گری و دل بردن به طبقات مرفه و بیگانگان از محور فرمایشات رهبری بود که در جامعه امروز نیز گرفتار آن‌ها هستیم.

 

وی گفت: برخی ورشکسته‌های انقلاب به‌جاهایی رسیدند و پیشرفت‌های جوانان کشور را می‌بینند ولی بازهم دم از تفکر طاغوتی و حکومت طاغوت میزند.

 

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه تجمل‌گرایی، ویژه خواری و اشرافی گری در بین مسئولان موج می‌زند افزود: یک سری سهم خواهی های مسئولان جوانان کشور را به خطر انداخته و سیستم نظام را مخل کرده است.

 

سلیمانی تصریح کرد: کشور از مدرک‌های بیهوده و بدردنخور پرشده است و جوانان دارای مدارک دانشگاهی هستند ولی کاری نیست که در آن حرفه مربوط به تحصیل خود مشغول شوند.

 

خطیب جمعه لنگرود با بیان اینکه امام فرمودند انقلاب ما انقلاب پابرهنگان و مستضعفان است گفت: مردم از مسئولین انتظار دارد که مثل آنان زندگی کنند، چرا باید مکان زندگی مسئولین با مردم فرق کند و دور خود دیوار کشیدید و از درد مردم خبر ندارید و تجمل‌گرایی و رفاه کاذب مسئولین مملکت را به عقب می‌راند.

 

وی با اشاره به سقوط هواپیما در یاسوج و فوت ۶۶ نفر از هم‌وطنان بیان کرد: همبستگی دستگاه‌های مختلف در این صحنه ما را امیدوار کرد و در همان ساعات اولیه مسئولان وارد میدان شدند و نکته‌ای که باید ریشه‌یابی شود علت وقوع حادثه است.

 

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه ما بر اساس تقوای زبانی و گوش فعلاً قضاوت نمی‌کنیم افزود: برخی می‌گویند موتور این هواپیما قبل از پرواز دچار مشکل بود، رادار دارای ایراد بود، فرودگاه یاسوج چندین سال است به‌روزرسانی نشد، این موارد حداقل می‌تواند موجب طرح سؤال از وزیر راه در مجلس شود ولی معلوم نیست به چه دلیلی سؤال انجام می‌شود و خبری از ادامه پیگیری این موضوع نیست.

 

سلیمانی با اشاره به اغتشاشات عده‌ای آشوبگر در تهران اظهار کرد: در شب شهادت حضرت زهرا (س) شاهد عربده‌کشی‌های اغتشاش‌گران داعشی مسلک در تهران بودیم، قدمت زندگی دراویش در ایران به چندین قرن می‌گذرد و جمهوری اسلامی با رأفتی که دارد با فرقه‌هایی که اعتقادات خصوصی دارد مسالمت‌آمیز زندگی می‌کند اما اگر این اعتقادات خصوصی به جان مردم بیفتند و مخل نظم و امنیت باشد ما آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم.

 

وی گفت: زیبنده کشور این نیست که ایران خاورمیانه را امن کرده ولی قمه‌کش‌ها در پایتخت جولان دهند و این زیبنده نیست، باید با این اغتشاش‌گران برخورد شود، البته عوامل خارجی هم بی‌تأثیر نیستند، نیروی انتظامی خویشتن‌دار بود و در این جولان مدارا کرد.

 

خطیب جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه مجلس و وزارت اطلاعات به صحنه‌سازی‌های داخل و خارج از کشور نیز توجه داشته باشند تصریح کرد: باید با سیاسیون کم‌عقل و بی‌بصیرتی که از خشونتی که در مملکت پیش می‌آید و طرف آنان را می‌گیرند برخورد شوند، فرق این بوق چی ها با قمه‌کش‌های در خیابان چیست که از آنان حمایت می‌کنند.

 

سلیمانی گفت: سقف مدارا به پایان رسیده است و خون حرمت دارد، چند تن از بسیجیان و پرسنل نیروی انتظامی که برای دفاع از نوامیس و اجرای نظم و امنیت وارد صحنه شدند به شهادت رسیدند و نباید طرف کسی را گرفت و خون آن‌ها پایمان شود، قوه قضائیه نیز باقدرت با خاطیان برخورد کند.

انتهای پیام/