مدیر بخش موبایل سامسونگ هرگونه کپی‌برداری از اپل را رد کرد
مدیر بخش موبایل سامسونگ هرگونه کپی‌برداری از اپل را رد کرد

کمپانی سامسونگ سال‌ها به کپی‌برداری از شرکت اپل متهم بوده و این‌بار اضافه شدن ویژگی AR Emoji توجه همگان را به این شرکت جلب کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، همان‌طور که می‌دانید کمپانی سامسونگ سال‌ها در دادگاه‌های مختلف به دلیل نقض قوانین حق مالکیت از سوی کمپانیاپل مورد اتهام قرار گرفته است. به‌تازگی این شرکت کره‌ای با معرفی نسل جدید پرچم‌داران خود یعنی دو گوشی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، از اضافه شدن ویژگی جدیدی به نام AR Emoji خبر داد. گفتنی است این قابلیت پیش‌تر در آخرین پرچم‌دار اپل یعنی آیفون ۱۰ مشاهده شده بود که در نهایت این موضوع به عنوان کپی‌برداری جدید سامسونگ از اپل مطرح شد.

در همین خصوص مدیر بخش موبایل سامسونگ، D.J. Koh، طی مصاحبه‌ای با وال استریت ژورنال، هرگونه کپی‌برداری سامسونگ از اپل را تکذیب کرد. وی در ادامه اظهار داشت که از سال ۲۰۰۱ در حال تحقیق برای اضافه کردن انیموجی‌های سه‌بعدی به گوشی‌های تاشو این شرکت بوده است و این‌بار پس از سال‌ها این ویژگی به گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس اضافه شده‌اند.

AR Emoji

با آن که در ظاهر اپل در مورد ویژگی انیموجی کمپانی سامسونگ را شکست داده است؛ اما مدیر بخش موبایل سامسونگ رویکرد دو شرکت در این خصوص را کاملا متفاوت می‌داند. همچنین D.J. Koh اپل را رقیبی جدی برای سامسونگ می‌داند؛ اما معتقد است شرکت سامسونگ همیشه به برنامه‌ریزی خود پایبند است.

در نهایت باید گفت در کنفرانس سامسونگ در کنگره جهانی موبایل امسال، شرکت سامسونگ با مانور بر ویژگی‌هایی چون صفحه‌نمایش بی‌نهایت و سنسور اثر انگشت در دو گوشی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، تا حدودی سیاست‌های جدید اپل در مورد آیفون ۱۰ را به سخره گرفت. باید منتظر بود تا ویژگی AR Emoji پرچم‌داران سامسونگ مورد بررسی قرار گیرد تا پیروز میدان ایموجی‌های متحرک و سه‌بعدی مشخص شود.