نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دولت برای سرمایه‌گذاری ۳۰ درصد پروژه‌ها از طریق فاینانس اجازه داده است.

مهرداد بائوج لاهوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به تمایز وام با فاینانس اظهار کرد: فاینانس نوعی سرمایه‌گذاری هست که در شرایط فعلی باید از آن استفاده کرد.

 

وی بابیان اینکه طرح‌های فاینانس شرایط خاص خود رادارند و هر پروژه‌ای نباید با فاینانس تکمیل و به بهره‌برداری برسد افزود: قانون‌گذار به دولت اجازه داده تا ۳۰ درصد برای طرح‌های غیر عمرانی و طرح‌هایی که توجیه اقتصادی و فنی دارد را از طریق فاینانس سرمایه‌گذاری کند.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با شاره به طرح‌های موفق فاینانس شده در کشور گفت: اگر طرح فاینانس شده به بهره‌برداری برسد می‌تواند هزینه طرح را از خودش بپردازد که از مزیت‌های آن شمرده می‌شود.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح‌هایی مثل راه‌آهن و هواپیما اگر فاینانس شوند ضرر نمی‌کنیم چون هم سرعت بهره‌برداری افزایش پیدا می‌کند و هم هزینه ساخت طرح توسط یک خارجی پرداخت می‌شود درحالی‌که پس از مدتی راه‌آهن هزینه کرد خود را طی سال‌ها بعد پرداخت می‌کند.

 

لاهوتی افزود: در طرح‌های فاینانس هم پروژه‌ها با سرعت بیشتری به بهره‌برداری می‌رسند و هم سرعت خدمات‌دهی افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/