امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه سوژه‌های ضد فرهنگ در جامعه زیاد شده است گفت: به‌جای اینکه دست مردم را در دست شهدا بگذارند مردم را دعوت توجه به خود می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی عصر امروز در در ششمین سالگرد شهدای راهیان نور گیلان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت با بیان اینکه پر اجرترین وظیفه، وظیفه اجتماعی است اظهار کرد: انسان به‌جای منزوی شدن باید وارد اجتماع شود و شیرینی دین را به کام مردم برساند.

 

وی با اشاره به اینکه وظیفه سیایی مردم بسیار بالاست افزود: دین برای رهایی مردم از فقر وعده داده است اما سوء تدبیرها باعث ناراحتی مردم شده است.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه سرزمین اسلام زرخیز و بی‌نظیر است گفت: مسئولین باید به فکر مردم باشند و زیر پای یکدیگر را خالی نکنند زیرا فرمان جامعه در دست مسئولان است.

 

سلیمانی با بیان اینکه مواضع امام خامنه‌ای در سخنرانی ۲۲ بهمن با مبانی امام راحل فرقی نداشت تصریح کرد: به افراد اشرافی گر می‌توان مرتجع گفت، در سال ۸۸ فتنه آن روز سیاسی بود ولی فتنه چند ماه گذشته به دلیلی مشکلات معیشتی مردم بود که دشمن از این راه ورود کرد ولی با هوشیاری همین مردم دشمن باز هم ناکام ماند.

 

وی با بیان اینکه شهیدان راهیان نور سنگرسازان با بصیرت هستند گفت: امروز باید با اعتقادات سیاست را معنا کرد و بدون دین سیاست معنایی ندارد.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه باید مسئولان به فکر مردم باشند بیان کرد:  سینما ما خیلی جذاب است اما مبانی آن مبانی سکولاری است.

 

سلیمانی با اشاره به اینکه سوژه‌های ضد فرهنگ در جامعه زیاد شده است افزود: به‌جای اینکه دست مردم را در دست شهدا بگذارند مردم را دعوت توجه به خود می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه به‌جای حجاب باید حیا در جامعه نهادینه شود گفت: شهدا باکارهای زیبا خود آسمانی شدند و زحمت آشنا کردن جوانان بافرهنگ شهدا از اقدامات همین دو شهید گران‌قدر بود.

 

امام‌جمعه لنگرود با اذعان به اینکه عده‌ای دیانت مردم را هدف قرار داده‌اند گفت: مردم وصیت‌نامه شهدا را بخوانند زیرا یک‌شبه راه صدساله را رفتند و هیمنه غرب را در خاورمیانه شکستند.

 

سلیمانی با بیان اینکه محمد مهدی مقدم و نریمان مدد مژدهی معمار راهیان نور و جبهه‌های نبرد بودند افزود: شهدا کاری کردند که دشمن حتی فکر حمله به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سر نپروراند.

انتهای پیام/