رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری حدود ۴۶ هزار اصله نهال به‌صورت رایگان در این شهرستان کاشت و توزیع خواهد شد.

ابوالحسن عاشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: با توجه به ایام هفته منابع طبیعی و جشن درخت‌کاری و نزدیک شدن فصل بهار برای سرسبزی طبیعت که درخت و درختکاری موجب شادابی و طراوت طبیعت و انسان‌ها می‌شود و مایه حیات ما انسان‌ها و همه موجودات جهان است.

وی بابیان اینکه با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تعداد ۱۰۰ اصله نهال در محوطه این دانشگاه با حضور مسئولین شهرستان و دوستداران و همیاران منابع طبیعی و مردم شهرستان کاشته شد افزود: به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری حدود ۴۶ هزار اصله نهال به‌صورت رایگان در این شهرستان کاشت و توزیع خواهد شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود با اشاره به اینکه این نهال‌ها از گونه‌های کاج، توسکا، صنوبر، سرو، افرا، بلوط و اقاقیا هستند گفت: هدف از توزیع رایگان نهال در شهرستان لنگرود افزایش فضاهای سبز و ترویج و اشاعه فرهنگ و حفظ منابع طبیعی است.

 

عاشوری به وجود حدود ۳۶ هزار هکتار جنگل و مرتع در شهرستان لنگرود اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه به جهت جلوگیری از تخریب اراضی ملی جنگلی و حفظ منابع طبیعی و به‌ویژه ذخایر جنگلی، کاشت درخت و حفظ تمامی عرصه‌های منابع طبیعی و انفال الهی یک وظیفه همگانی است و شعار ما نیز منابع طبیعی با مردم و برای مردم است.
انتهای پیام/